Siedem zespołów BLK w europejskich pucharach
2017-06-13 13:31
Powrót McBride do Artego
„Katarzynki” zbierają siły

Kluby | Paweł Szatkowski | 2006-07-23 11:03

Tegoroczny beniaminek Ford Germaz Basket Ligi powoli kompletuje skład. Prowadzone są rozmowy z licznymi zawodniczkami, a działacze są dobrej myśli przed zbliżającym się sezonem.
WNBA: „Margo” prowadzi do zwycięstwa

Inne | Wojciech Strzebińczyk | 2006-07-23 07:23

Minionej nocy doszło do spotkania, w którym naprzeciw siebie stanęły obie Polki występujące na parkietach WNBA. Connecticut Sun, prowadzone przez rewelacyjnie grającą Małgorzatę Dydek, pokonało ekipę San Antonio Silver Stars mającą w swym składzie Agnieszkę Bibrzycką. A wszystko za sprawą środkowej reprezentacji Polski.
ME U18: Porażka Polek

Kluby | 2006-07-22 21:03

Reprezentacja Polski U18 przegrała w drugim spotkaniu rozgrywanych na Teneryfie Mistrzostw Europy kobiet do lat 18. Podopieczne Romana Skrzecza uległy drużynie Czech 66:81 (17:17, 14:27, 14:17, 21:20). Tylko w pierwszej kwarcie Polki dotrzymywały kroku swoim rywalkom. Później warunki gry dyktowały już tylko nasze południowe sąsiadki.
Estonia znów przegrywa

Kluby | 2006-07-22 19:35

Reprezentacja Polski koszykarek po raz drugi pokonała drużynę Estoni. Tym razem podopieczne Krzysztofa Koziorowicza napotkały na większy opór ze strony rywalek i dopiero w czwartej kwarcie udokumentowały swoją przewagę. Ostatecznie Polki triumfowały 75:67 (15:14, 16:15, 23:20, 21:18).
Tomasz Herkt: Powalczymy o medal

Wywiad | Tomasz Brusiło (Słowo Sportowe) | 2006-07-22 08:45

Tomasz Herkt w minionym sezonie wywalczył z Polfą brązowy medal. W kolejnym chciałby znów walczyć o miejsce na pudle, jednak jak dotychczas z klubu ubył jeden ze sponsorów i kilka zawodniczek. Czy luki kadrowe uda się uzupełnić? – Mamy w tej chwili taką sytuację finansową, że trudno myśleć o wzmocnieniach. A potrzebujemy jeszcze co najmniej jedną wysoką koszykarkę oraz skrzydłową – mówi trener Polfy.
WNBA: Jedna Bibrzycka to za mało

Inne | Wojciech Strzebińczyk | 2006-07-22 07:22

Świetny występ Agnieszki Bibrzyckiej nie wystarczył do odniesienia zwycięstwa. Polka nie miała wsparcia wśród pozostałych zawodniczek San Antonio Silver Stars i jej zespół przegrał na własnym parkiecie z Washington Mystics.
Polska nokautuje

Kluby | 2006-07-21 19:41

Reprezentacja Polski koszykarek, przygotowująca się do eliminacji do Mistrzostw Europy, rozegrała w Krośnie pierwszy z serii trzech test-meczów przeciwko drużynie Estonii. Zespół prowadzony przez Krzysztofa Koziorowicza rozgromił zespół gości 92:27 (30:8, 29:3, 16:10, 17:6). Jutro kolejne spotkanie.
ME U18: Zwycięski początek

Kluby | 2006-07-21 17:13

W pierwszym spotkaniu rozgrywanych na Teneryfie ME kobiet do lat 18 reprezentacja Polski pokonała Słowację 54:51 (18:12, 9:13, 14:14, 10:15). Spotkanie miało bardzo emocjonujący przebieg, nasza drużyna przegrywała praktycznie przez 38 minut, by w ostatnich 2 minutach zadać rywalowi decydujące ciosy.
AZS Poznań: Stabilizacja

Kluby | Łukasz Klin | 2006-07-21 16:03

Koszykarki poznańskiego AZS miniony sezon w Ford Germaz Basket lidze zakończyły na siódmym miejscu. Obecnie większość zawodniczek przebywa na zasłużonych urlopach. Nie próżnują natomiast działacze i trenerzy którzy w sezonie 2006/2007 stawiają przede wszystkim na stabilizacje finansową i personalną klubu.
WNBA: "Słońca" znów zwycięskie

Inne | Wojciech Strzebińczyk | 2006-07-21 06:05

Drużyna Connecticut Sun, prowadzona przez Katie Douglas (19 punktów), nie miała najmniejszych problemów z pokonaniem ekipy Chicago Sky. „Słońca” wygrały 86:72, a do zwycięstwa w znacznym stopniu przyczyniła się także Małgorzata Dydek, która była czwartym strzelcem zespołu.