Basket 90 wygrywa w Łodzi

,

W zaległym spotkaniu 10. kolejki Basket Ligi Kobiet  Basket 90 Gdynia wygrał w Łodzi z Cosinus Widzewem aż 74:45.

,

Od początku gdynianki narzuciły swój styl gry łodziankom czego dowodem była szybko zdobyta trójka przez Jelenę Skerović. Liczne straty Widzewa i brak skuteczności kontrastowały z dobrą grą rywalek pod koszem. Tam dzieliła i rządziła Carolyn Swords, na którą widzewianki nie mogły znaleźć sposobu. Amerykanka raz po raz bezlitośnie karciła zespół gospodyń, a jej drużyna z każdą minutą powiększała przewagę.

Drużyny Cosinus Widzewa nie podniosły nawet dwie trójki Julii Drop. Ostatni ważny mecz z Ostrovią kosztował sporo zdrowia łodzianki i było to widać na parkiecie. Jedyną zawodniczką z Łodzi, która podjęła walkę i zaprezentowała przyzwoitą skuteczność była Magdalena Pisera. Takich koszykarek w Baskecie było znacznie więcej - z dobrej strony zaprezentowała się Monika Grigalauskyte czy Dominika Miłoszewska.

Gdy wynik meczu był już praktycznie rozstrzygnięty, była okazja by przetestować zawodniczki, które zwykle dostają mniej szans na parkietach Basket Ligi Kobiet. I ta w składzie Cosinus Widzewa zadebiutowała na tym szczeblu wychowanka tego klubu Anna Kudelska, a 7 minut w drużynie z Gdyni spędziła na parkiecie Karolina Stawińska. Pierwszy raz w tym sezonie na placu gry pojawiła się też Aneta Kotnis.

Przed Cosinus Widzewem teraz kolejna trudna przeprawa z CCC Polkowice, natomiast podopieczne trenera Marka Lebiedzińskiego wyjadą do Sosnowca na mecz z tamtejszym JAS-FBG Zagłębiem.

-----

Najlepszą zawodniczką ekipy z Gdyni była Carolyn Swords z 18 punktami i sześcioma zbiórkami. Monika Grigalauskyte dodała do tego 15 punktów i sześć zbiórek. Magdalena Pisera wyróżniała się w Cosinus Widzewie - zanotowała 11 punktów, pięć zbiórek i cztery asysty.