,

Energa Toruń rozbiła Olimpię Grodno

Środowy mecz był wyrównany jedynie przez pierwsze kilka akcji, Katarzynki bardzo szybko wskoczyły na poziom nieosiągalny dla rywalek i w pełni kontrolowaly wydarzenia na parkiecie. Energa Toruń już do przerwy prowadziła 66:35, aby ostatecznie wygrać cały mecz 102:71.

,

Energa Toruń była faworytem tego spotkania i potwierdziła to na boisku. Olimpia Grodno jedynie przez początkowe fragmenty tego meczu dotrzymywała kroku toruniankom. Katarzynki górowaly w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła wykorzystując swoje przewagi. Ponadto trener Algirdas Paulauskas grał bardzo szerokim składem dając szanse wykazania się wszystkim swoim koszykarkom. Więcej niż zwykle minut na parkiecie doskonale wykorzystały Agata Szczepanik i Monika Radomska. Oczywiście również zawodniczki z pierwszej piątki wypracowaly swoją część dorobku punktowego. Aż 9 zawodniczek z grodu Kopernika zdobyło w tym meczu przynajmniej 7 oczek. Koszykarki Energi Toruń grały zespołowo i przez co ich akcje w ataku mogły się podobać.

Co prawda Katarzynki momentami zostawiały rywalkom wolne pozycje do rzutu, ale ciężko o pełne skupienie drużyny przy bardzo wysokim prowadzeniu. W ekipie gości najwięcej punktów (23) zdobyła Holubeva. Do przerwy torunianki zdobyły aż 66 punktów, ale po powrocie z szatni lekko odpuściły z tonu. Jednak mimo tego po raz drugi w tym sezonie przekroczyły granicę 100 zdobytych punktów. Środowy mecz był pierwszym pojedynkiem obydwu ekip. Drugi został zaplanowany na czwartek, na godzinę 11:00 w hali ZSPS i VIII LO w Toruniu.

Energa Toruń - Olimpia Grodno 102:71 (29:19, 37:16, 16:11, 20:25)

Energa: A.Szczepanik 16, M.Radomska 13, K.Cain 12, D.Morris 12, W.Gajda 12, J.McBride 10, J.Adamowicz 8, E.Tłumak 8, N. Michael 7, M.Wieczyńska 3, M.Ivashchanka 1, R.Płonka 0,

Olimpia: A.Holubeva 23, N.Dashkevich 17, V.Kapylova 16, S.Kudrashova 9, A.Masko 2, M.Rashchenia 2, V.Myshapud 2, N.Baklaha 0, T.Mikhenevich 0, Y.Ruksha 0.

MVP: A.Szczepanik (Energa Toruń) i A.Holubeva (Olimpia Grodno)