Lublinianki zdecydowanie lepsze od Cosinus Widzewa

,

W zaległym spotkaniu 19. kolejki Basket Ligi Kobiet Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin pokonała na wyjeździe Cosinus Widzew Łódź 84:52.

,

Mimo sporego zmęczenia turniejem finałowym Mistrzostw Polski juniorek starszych łodzianki nie odstawały w pierwszej kwarcie od dużo bardziej doświadczonych lublinianek. Po rzucie za trzy Julii Drop łodzianki wyszły na prowadzenie 3:2. Później to jednak zespół Pszczółki zdominował grę. Trójka Dominiki Owczarzak i skuteczna akcja 2+1 Tess Medgen spowodowały, że lublinianki odskoczyły na kilka punktów. Dystans zmniejszyła Klaudia Gertchen, która dała dobrą zmianę i trafiłą dwie trójki.

Drugą kwartę łodzianki rozpoczęły fatalnie i przez 6 minut nie potrafiły zdobyć kosza, a drużyna gości prowadziła w tej części meczu 13:0. Skuteczna w tym fragmencie gry była Asia Boyd, która dwukrotnie z rzędu trafiła za trzy punkty. Ta część meczu skończyła się zdecydowaną wygraną Pszczółki 19:7.

Po zmianie stron łodzianki starały się dotrzymywać kroku mocniejszym rywalkom, a pomogła w tym trójka Julii Drop. Na domiar złego trzy przewinienia miały już na koncie Owczarzak, Madgen i Marta Mistygacz. Mimo kolejnej trójki Julii Drop Pszczółka kontrolowała wydarzenia boiskowe i po zmniejszeniu prowadzenia do 17 punktów AZS-UMCS starał się utrzymywać przewagę.

Również w ostatniej części meczu to goście dyktowali tempo, a wynik podwyższała skuteczna pod koszem, a także z dystansu Kateryna Dorogobuzowa. Ostatecznie złote medalistki U22 przegrały z Pszczółką Polski-Cukier AZS UMCS 52:84.

Najlepszą zawodniczką zespołu z Lublina była Kateryna Dorogobuzowa z 19 punktami, 10 zbiórkami i pięcioma asystami. 14 punktów, sześć zbiórek i pięć asyst dodała Tess Madgen. W ekipie gospodyń wyróżniała się Julia Drop z 14 punktami i siedmioma asystami.