Dobry mecz kadry kobiet. Chinki lepsze w ostatnich sekundach

Przebywająca w Chinach reprezentacja Polski kobiet była bardzo blisko zwycięstwa w kolejnym spotkaniu z gospodyniami. Rywalki dopiero w ostatnich akcjach zapewniły sobie wygraną 65:64.

Trzecie spotkanie Biało-Czerwonych z Chinkami było bardzo wyrównane od samego początku. Po pierwszej połowie zawodniczki trenera Teodora Mollova schodziły na przerwę z trzypunktową przewagą, ale w kolejnej kwarcie rywalki odrobiły te straty. O wyniku meczu przesądziły ostatnie akcje. W nich skuteczniejsze były gospodynie, które zwyciężyły minimalnie - 65:64.

Najlepszą zawodniczką kadry była Angelika Stankiewicz, która do 19 punktów dołożyła dwie asysty i cztery przechwyty. Aleksandra Pawlak zanotowała 10 punktów i dwie zbiórki.

We wtorek w miejscowości Huatan reprezentacja Polski kobiet rozegra swój ostatni mecz z kadrą Chin.

Chiny - Polska 65:64 (14:14, 17:20, 18:14, 16:16)

Polska: Stankiewicz 19, Pawlak 10, Skobel 9, Poboży 8, Trzeciak 8, Podgórna 5, Kotnis 3, Szajtauer 2, Bujniak 0, Naczk 0, Miłoszewska 0