Uniwersjada: Polki na 13. miejscu

Reprezentacja Polski kobiet zakończyła Letnią Uniwersjadę. W spotkaniu o 13. miejsce Biało-Czerwone pokonały Chile 66:52.

STATYSTYKI Z MECZU

Polki świetnie weszły w to spotkanie, a po trójce Sylwii Bujniak prowadziły już 7:0. To była popisowa kwarta naszej reprezentacji, ponieważ do świetnego ataku zespół dołożył też twardą defensywę. Dzięki trafieniu Beaty Jaworskiej po 10 minutach było już 22:9. Mimo że Chilijki w kolejnej części meczu starały się poprawiać swoją sytuację, to przewaga Biało-Czerwonych była bezdyskusyjna. Ekipa trenera Teodora Mollova spokojnie utrzymywała swoje prowadzenie i na przerwę schodziła z dziesięciopunktową przewagą po rzucie Amalii Rembiszewskiej.

Kolejne części meczu były podobne – Polki całkowicie kontrolowały wydarzenia na parkiecie, a świetnie spisywała się Jaworska. M.in. dzięki rzutom wolnym Zuzanny Sklepowicz po 30 minutach gry nasz zespół wygrywał 50:41. Rywalki nie potrafiły bardziej zbliżyć się do Biało-Czerwonych. Ekipa trenera Mollova stawiała na zespołową grę – wszystkie zawodniczki dodawały coś pozytywnego. Ostatecznie reprezentacja Polski zwyciężyła 66:52 i zajęła 13. miejsce na Letniej Uniwersjadzie.

- Nas to miejsce nie satysfakcjonuje. Liczyłyśmy na ósemkę, na to, że wygramy mecz z Czechami w fazie grupowej. Wtedy zostawiłyśmy na parkiecie wszystko, co miałyśmy. Walczyłyśmy tak jak się dało, ale zabrakło nam trochę szczęścia. Teraz pozostaje nam tylko wyciągnąć z tego wnioski. Na pewno nie można nam odmówić walki i zaangażowania. Uważam, że prezentujemy wyższy poziom niż zajęte przez nas miejsce - powiedziała po spotkaniu Monika Naczk.

Polska - Chile 66:52 (22:9, 15:18, 13:14, 16:11)

Polska: Jaworska 14. Rembiszewska 8, Sklepowicz 8, Bujniak 8, Szajtauer 7, Stępień 6, Podgórna 6, Naczk 6, Marciniak 2, Ossowska 1, Pisera 0