Sparingowe zwycięstwo PGE MKK

,

PGE MKK Siedlce wygrał 59:57 z Pszczółką Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin. Pomimo towarzyskiego charakteru mecz przypominał starcie ligowe.

,

Podopieczne Teodora Mollova potwierdziły, że drugie miejsce na turnieju w Toruniu nie było przypadkiem. Od pierwszej minuty siedlczanki toczyły wyrównany bój z akademiczkami. Po pierwszej połowie PGE MKK zasłużenie prowadził 32:24. Ponad połowę punktów dla gospodyń zdobyła imponująca strzelecką formą Oksana Mollov.

W trzeciej kwarcie AZS UMCS zniwelował straty. Akademiczki rozkręcały się z minuty na minutę i wydawało się, że nie wypuszczą z rąk
prowadzenia 56:49. Dwie trójki z rzędu - Katarzyny Trzeciak i Oksany Mollov - doprowadziły do nerwowej końcówki, w której więcej zimnej krwi zachowały siedlczanki.

We wtorek 19 września o 18:30 PGE MKK zagra w Pruszkowie z Liderem.

PGE MKK Siedlce - Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 59:57 (16:15, 16:9, 15:23, 12:10)

PGE MKK: 9. Oksana Mollov 22, 6. Katarzyna Trzeciak 7, 13. Wiktorija Kondus 6, 14. Samantha Lapszynski 6, 15. Agata Stępień 5, 12. Tatiana Heiw 4, 10. Magdalena Parysek-Bochniak 4, 7. Wiktorija Szmatowa 3, 16. Paulina Żukowska 2

AZS UMCS: 2. Feyonda Fitzgerald 17, 14. Marta Witkowska 16, 10. Dajana Butulja 8, 24. Agata Dobrowolska 5, 8. Aleksandra Kędzierska 3, 6. Martyna Cebulska 2, 5. Kaja Grygiel 2, 9. Dorota Mistygacz 2, 44. Kateryna Dorogobuzowa, 22. Dominika Poleszak