1. kolejka: PGE MKK ogrywa krakowianki!

Ekipa PGE MKK Siedlce pokonała Wisłę CanPack Kraków 62:58 w ostatnim meczu pierwszej kolejki Basket Ligi Kobiet. W sobotnich spotkaniach zwycięstwa zanotowały ekipy Energi Toruń, InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. i Basketu 90 Gdynia. Artego Bydgoszcz w jedynym piątkowym meczu BLK pokonało Widzew Łódź 87:51. Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS sprawia sporą niespodziankę w meczu otwarcia nowego sezonu! Lublinianki wygrały na wyjeździe z CCC Polkowice 76:70.

PGE MKK Siedlce – Wisła CanPack Kraków 62:58

Właściwie od samego początku gospodynie były bardzo trudnym rywalem dla wicemistrzyń Polski. Mimo tego Wisła CanPack potrafiła zdobywać małą przewagę na koniec pierwszej i drugiej kwarty. W trzeciej części meczu jednak PGE MKK ponownie minimalnie prowadziło. Czwarta kwarta to moment nawet dziesięciopunktowej przewagi siedlczanek. Ostatecznie udało im się wygrać 62:58. Oksana Mollova była najbardziej wszechstronną zawodniczką gospodyń – zanotowała 18 punktów, 5 zbiórek i 5 asyst. 17 punktów, 3 zbiórki i 4 asysty dla Wisły CanPack zdobyła Leonor Rodriguez.

Więcej o tym meczu | Galeria zdjęć

-----

Energa Toruń – JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 77:58

Zespół z Sosnowca bardzo dobrze rozpoczął to spotkanie i głównie dzięki Robyn Parks prowadził nawet 17:8. W pierwszej kwarcie gospodynie jeszcze nie odrobiły tych strat, ale stało się to w kolejnej części meczu po trójkach Emilii Tłumak. W drugiej połowie Energa była już stroną przeważającą i nie pozwalała ekipie trenera Mirosława Orczyka na zbyt wiele. Najlepszą zawodniczką drużyny z Torunia była Agnieszka Skobel z 20 punktami, 9 zbiórkami i 3 asystami. Z zespole z Sosnowca wyróżniała się Robyn Parks z 18 punktami i 5 zbiórkami.

-----

Ostrovia Ostrów Wlkp. – InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. 49:78

InvestInTheWest AZS AJP od samego początku starał się zaakcentować swoją przewagę, a po trafieniu Magdaleny Szajtauer prowadził nawet 16:3. Ostatecznie po 10 minutach miał dziewięciopunktową przewagę, a w kolejnych częściach spotkania nie pozwalał na zbyt wiele ostrowiankom. Ostatecznie gorzowianki wygrały 78:49. Julia Rytsikawa zanotowała 15 punktów i 8 zbiórek dla zespołu przyjezdnego. Jordan Jones rzuciła 12 punktów dla Ostovii.

-----

Basket 90 Gdynia – Enea AZS Poznań 82:58

W pierwszej kwarcie zespół z Poznania potrafił utrzymywać się dość blisko rywalek, ale już w kolejnej części gry Basket 90 potwierdzał, że kontroluje sytuację na parkiecie. Kluczowa była trzecia kwarta – to właśnie w niej gdynianki zbudowały największą przewagę. Ostatecznie zespół trenera Gundarsa Vetry wygrał 82:58. Kahleah Cooper była najlepszą zawodniczką gospodyń – zanotowała 24 punkty i 5 asyst. 16 punktów i 4 zbiórki dla Enea AZS zdobyła Kinga Woźniak.

-----

Widzew Łódź – Artego Bydgoszcz 51:87

Artego właściwie od początku spotkania narzuciło rywalkom swój styl gry. Bydgoszczanki zaczęły od prowadzenia 10:0, a po 10 minutach gry miały 12 punktów przewagi. Później zespół trenera Tomasza Herkta kontrolował sytuację na parkiecie. W ostatniej kwarcie bydgoszczanki rzuciły aż 28 punktów i ostatecznie wygrały 87:51. Najlepszą zawodniczką drużyny przyjezdnej była Dragana Stanković z 17 punktami i pięcioma zbiórkami. Roksana Schmidt zanotowała dla gospodyń 20 punktów i sześć zbiórek.

----

CCC Polkowice - Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 70:76

Początek spotkania układał się po myśli gospodyń, które prowadziły nawet 9:2. Zespół z Lublina bardzo szybko odrobił wszystkie straty i to on był górą po 10 minutach gry. Spotkanie było wyrównane, ale w samej końcówce kluczowe punkty zdobywały Uju Ugoka i Kateryna Dorogobuzowa. Najlepszą zawodniczką w ekipie trenera Wojciecha Szawarskiego była Feyonda Fitzgerald z 23 punktami, 7 zbiórkami i 6 asystami. W CCC wyróżniała się Elina Dikeoulakou z 16 punktami i 7 asystami.