CCC w Eurolidze, Basket 90 w EuroCup!

CCC Polkowice wygrało z Piestanske Cajky 76:60 i dzięki temu zagra w elitarnej Eurolidze! Basket 90 Gdynia z kolei przegrał na wyjeździe 75:79, ale i tak zapewnił sobie awans do fazy grupowej EuroCup.

Polkowiczanki już w pierwszej kwarcie postanowiły przesądzić losy awansu – zaczęły mecz od serii 8:0, a później było tylko lepiej. Świetnie dysponowane w ofensywie zawodniczki po pierwszej kwarcie prowadziły aż 30:16. W kolejnej części meczu pozwoliły rywalkom na zdobycie zaledwie 11 punktów, co stawiało je w świetnej sytuacji. Druga połowa była już tylko formalnością. Ostatecznie CCC zwyciężyło 76:60. Brązowe medalistki BLK zagrają teraz w grupie A Euroligi z Castors Braine, ZVVZ USK Praga, Sopron Basket, Galatasaray Stambuł, ESBVA-LM, Tango Bourges Basket i Dynamo Kursk.

CCC Polkowice – Piestanske Cajky 76:60 (30:16, 17:11, 15:19, 14:14)

CCC: Plaisance 12, Sandrić 11, Holmes 9, Leciejewska 9, Clark 9, Spanou 7, Gala 6, Gajda 6, Dikeoulakou 5, Stankiewicz 1, Idziorek 1

-----

Rosjanki na poważnie wzięły sobie za cel odrobienie 40 punktów straty z pierwszego spotkania. Dlatego pierwsze 10 minut wygrały różnicą aż 27:12. W kolejnych częściach meczu gdynianki krok po kroku odrabiały straty. Spartak ciągle był minimalnie lepszy, ale to sprawiało, że awans Basketu 90 nie był zagrożony. Ostatecznie ekipa z Nogińska wygrała 79:75, ale dzięki zwycięstwu 95:55 w pierwszym meczu to zespół trenera Gundarsa Vetry awansował do EuroCup! Tam zagra w grupie E ze Ślęzą Wrocław, Istambuł Universitesi i AGU Spor.

Spartak M.O. Nogińsk – Basket 90 Gdynia 79:75 (27:12, 17:21, 16:24, 19:18)

Basket 90: Copper 18, Aleksandravicius 15, Makurat 13, Vitola 12, Jankoska 11, Skerović 6, Kotnis 0, Podgórna 0, Morawiec 0, Jakubiuk 0, Rembiszewska 0