Puchary: Środa bez wygranej

UMMC Jekaterynburg pokonał Wisłę CanPack Kraków 79:68, ESBVA-LM zwyciężył z CCC Polkowice 65:60 w Eurolidze, a Olympiacos Pireus wygrał z InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. 69:50 w EuroCup – to bilans pierwszych meczów polskich drużyn w europejskich pucharach.

Pierwsza połowa była dość wyrównana, ale korzystna dla polskiego zespołu, który po 20 minutach prowadził sześcioma punktami. Wszystko zmieniło się jednak w trzeciej kwarcie, kiedy gospodynie zagrały zdecydowanie lepiej i pozwoliły CCC zdobyć tylko dziewięć punktów. Ostatnia kwarta należała do zespołu z Francji, który wygrał ostatecznie 65:60.

ESBVA-LM – CCC Polkowice 65:60 (13:15, 13:17, 15:9, 24:19)

ESBVA-LM: Gomis 13, Leedham 11, Akonga Nsimbo 9, Jovanović 9, Kamba 8, Sy Diop 6, Bremont 5, Amant 4, Verin 0

CCC: Holmes 18, Clark 18, Gajda 8, Sandrić 5, Gala 4, Spanou 3, Dikaioulakou 2, Leciejewska 2, Stankiewicz 0,

----

Wicemistrzynie Polski stoczyły bardzo wyrównany bój z naszpikowaną gwiazdami rosyjską drużyną. Bardzo dobre spotkanie rozegrała Maurita Reid (26 punktów), ale to UMMC Jekaterynburg miał więcej koszykarskich argumentów i wygrał przed własną publicznością 79:68.

UMMC Jekaterynburg – Wisła CanPack Kraków 79:68 (23:17, 16:15, 21:20, 19:16)

UMMC: Brittney Griner 18, Emma Meesseman 12, Alba Torrens 10, Lara Sanders 10, Nika Barić 7, Diana Taurasi 7, Elena Beglova 6, Evgeniia Beliakova 6, Olga Arteshina 3, Natalia Vieru 0, Tatiana Petrushina 0, Raisa Musina 0.

Wisła CanPack: Maurita Reid 26, Cheyenne Parker 12, Leonor Rodriguez 11, Sonja Greinacher 9, Giedre Labuckiene 5, Magdalena Ziętara 3, Dominika Owczarzak 2, Jelena Antić 0, Klaudia Niedźwiedzka 0.

----

Pierwsza kwarta, wygrana przez Olympiacos aż 19:8, ustawiła całe spotkanie w Pireusie. Kolejne części meczu były już zdecydowanie bardziej wyrównane, ale ekipa z Gorzowa nie była w stanie odrobić strat. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Greczynek 69:50.

Olympiacos Pireus – InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. 69:50 (19:8, 15:12, 23:19, 12:11)

Olympiacos: Anderson 18, Macaulay 16, Kaltsidou 12, Chatzinikolaou 10, Mazić 8, Kosma 5, Stamati 0, Nikolopoulou 0, Sotiriou 0, Spyridopoulou 0

InvestInTheWest: Rytsikava 15, Prezelj 8, Swords 7, Spencer 4, Szajtauer 4, Donders 3, Stelmach 3, Jaworska 2, Pawlak 2, Misiek 2