Puchary: Środa szczęśliwa dla Ślęzy i Basketu 90

Ślęza Wrocław i Basket 90 Gdynia wygrały swoje spotkanie w Europucharze. Tym razem zwycięstw nie zanotowały ekipy CCC Polkowice i Wisła CanPack oraz Energa Toruń. W czwartek wystąpią InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. i Artego Bydgoszcz.

EUROLIGA:

CCC Polkowice - Sopron Basket 70:73 (22:10, 14:28, 15:14, 19:21)

CCC: Clark 23, Fagbenle 12, Dikaioulakou 12, Holmes 11, Spanou 6, Sandrić 4, Gajda 2, Leciejewska 0

Najwięcej dla rywalek: Jovanović 16, Milovanović 13, Langhorne 10

Gospodynie świetnie zaczęły to spotkanie i wydawało się, że bez większych problemów odniosą zwycięstwo. Rywalki odrobiły jednak wszystkie straty już w kolejnej kwarcie. Od tego momentu spotkanie zdecydowanie się wyrównało. Na początku ostatniej części meczu polkowiczanki miały kilka punktów przewagi, ale nie potrafiły tego utrzymać. Ostatecznie Sopron Basket zwyciężył 73:70.

----

Wisła CanPack Kraków - Nadieżda Orenburg 58:63 (13:14, 14:21, 15:13, 16:15)

Wisła CanPack: Parker 14, Ziętara 12, Reid 9, Labuckiene 8, Rodriguez 6, Greinacher 5, Owczarzak 2, Antić 2

Najwięcej dla rywalek: Cannon 24, Shilova 15, Tikhonenko 10

Mecz był dość wyrównany przez cały jego przebieg, choć w drugiej kwarcie rosyjski zespół zagrał zdecydowanie lepiej w ataku, dzięki czemu mógł zdobyć lekką przewagę. Wisła CanPack cały czas trzymała się w grze i miała swoje szanse. Tym razem było to jednak za mało na Nadieżdę.

-----

EUROPUCHAR:

AGU Spor Kayseri - Ślęza Wrocław 70:72 (11:13, 14:18, 17:17, 28:24)

Ślęza: Zoll 23, Treffers 14, Kastanek 11, Ajduković 10, Perez 6, Szybała 6, Kaczmarczyk 2, Sklepowicz 0, Ndiba 0

Najwięcej dla rywalek: Gulca 21, Marginean 19, Page 12

Od początku było to bardzo wyrównane spotkanie, chociaż to Ślęza częściej utrzymywała przewagę. W końcówce szala zwycięstwa mogła przechylić się na stronę gospodyń, ale nie pozwalała na to Sharnee Zoll. Amerykańska rozgrywająca zanotowała ostatecznie aż 23 punkty, 6 zbiórek i 11 asyst i dzięki temu to wrocławianki cieszyły się ze zwycięstwa.

-----

Basket 90 Gdynia – Istanbul Universitesi 84:52 (27:14, 20:22, 19:4, 18:12)

Basket 90: Jankoska 19, Vitola 15, Aleksandravicius 14, Copper 13, Skerović 9, Makurat 8, Kotnis 4, Morawiec 2, Podgórna 0, Jakubiuk 0, Rembiszewska 0

Najwięcej dla rywalek: Gardner 16, Pop 15, Ibekwe 13

Świetne spotkanie gdynianek! Już w pierwszej kwarcie zdobyły sporą przewagę, ale prawdziwy popis dały w trzeciej części meczu, kiedy to pozwoliły rywalkom na zdobycie zaledwie czterech punktów. Dzięki temu zanotowały efektowne, 32-punktowe zwycięstwo. Liderką była Victoria Jankoska z 19 punktami.

-----

Piestanskie Cajky - Energa Toruń 77:73 (15:17, 25:15, 12:16, 25:25)

Energa: Grigalauskyte 21, Cain 20, Mansfield 9, Skobel 8, Tłumak 5, Maliszewska 4, Rasheed 4, Uro-Nile 2, Suknarowska-Kaczor 0

Najwięcej dla rywalek: Smith 22, Slamova 12, Zohnova 11

Kluczowa w tym spotkaniu była druga kwarta. To właśnie w niej gospodynie zbudowały przewagę i później tylko ją utrzymywały. Mimo że Energa do samego końca walczyła o korzystny rezultat, to nie udało się wyprzedzić Słowaczek. Monika Grigalauskyte rzuciła 21 punktów, a Kelley Cain do 20 punktów dodała 12 zbiórek.