6. kolejka: Hity dla Wisły CanPack i CCC

W jednym z niedzielnych hitów kolejki Wisła Can-Pack Kraków zwyciężyła z Basketem 90 Gdynia 73:63. W derbach Dolnego Śląska CCC Polkowice pokonało na wyjeździe Ślęzę Wrocław 76:67. JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec wygrało w Lublinie 64:58, a Ostrovia pokonała na wyjeździe PGE MKK 72:71 w sobotnich meczach BLK.

1KS Ślęza Wrocław - CCC Polkowice 67:76

Właściwie już od pierwszej kwarty CCC chciało pokazać, że jest w tym meczu drużyną lepszą. Po pierwszej połowie prowadziło już sześcioma punktami i starało się kontrolować sytuację. Mimo że Ślęza ciągle była bardzo blisko, a mecz był wyrównany, to ekipa z Polkowic utrzymywała prowadzenie. Ostatecznie zwyciężyła dziewięcioma punktami. Elina Dikeoulakou zanotowała w tym spotkaniu 17 punktów i 8 zbiórek. 14 punktów dla gospodyń rzuciła Marissa Kastanek.

Więcej o tym meczu | Galeria zdjęć

-----

Wisła CanPack Kraków - Basket 90 Gdynia 73:63

Już od pierwszych minut meczu bardzo aktywne były Giedrė Labuckienė i Leonor Rodriguez, a po pierwszej kwarcie gospodynie prowadziły siedmioma punktami. Druga część spotkania była jeszcze lepsza dla zespołu trenera Krzysztofa Szewczyka. Po pierwszej połowie Wisła CanPack wygrywała już 46:27. W ostatniej kwarcie gdynianki goniły wynik, ale zwycięstwo gospodyń nie było zagrożone. Leonor Rodriguez zanotowała w tym meczu 20 punktów i pięć asyst. W Baskecie 90 wyróżniała się Kahleah Copper z 21 punktami.

-----

Widzew Łódź - Energa Toruń 63:75

Pierwsza kwarta mogła być trochę zaskakująca, ponieważ po niej to gospodynie prowadziły trzema punktami. Jeszcze lepiej radziły sobie w drugiej części meczu - po 20 minutach było 42:32. Tego tempa nie udało się Widzewowi utrzymać. Energa objęła kontrolę nad meczem w trzeciej kwarcie i ostatecznie wygrała 12 punktami. Aż 21 punktów dla torunianek rzuciła Emilia Tłumak. W ekipie z Łodzi wyróżniała się Kathleen Scheer, która zdobyła 14 punktów, 8 zbiórek i 4 asysty.

-----

Artego Bydgoszcz - Enea AZS Poznań 79:72

Pierwsza połowa układała się dość niespodziewanie. To zespół z Poznania miał inicjatywę – po 10 minutach prowadził siedmioma, a po 20 minutach dwoma punktami. Artego opanowało jednak sytuację w trzeciej kwarcie i budowało przewagę. Enea AZS nie zamierzała się poddawać i do końca mecz walczyła o wygraną. Ostatecznie jednak to bydgoszczanki zwyciężyły 79:72. Najlepszą zawodniczką gospodyń była Jennifer O’Neill z 17 punktami, 4 zbiórkami i 4 asystami. W zespole przyjezdnym wyróżniała się Kateryna Rymarenko z 17 punktami i sześcioma zbiórkami.

-----

Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin - KS JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 58:64

Gospodynie bardzo dobrze weszły w to spotkanie i po 10 minutach prowadziły siedmioma punktami. Jednak już w drugiej części meczu zespół z Sosnowca zagrał lepiej i zbliżył się na trzy punkty. Ta tendencja się utrzymała - po 30 minutach JAS-FBG Zagłębie prowadziło 48:44, aby ostatecznie zwyciężyć 64:58. Najlepszą zawodniczką zespołu przyjezdnego była Robyn Parks z 20 punktami i 5 zbiórkami. 18 punktów i 8 zbiórek dla gospodyń zanotowała Dajana Butulija.

-----

PGE MKK Siedlce - TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski 71:72

Bardzo ciekawy mecz w Siedlcach! Mimo że gospodynie po 20 minutach rywalizacji miały 10 punktów przewagi, to później ekipa z Ostrowa Wlkp. bardzo mocno walczyła o wygraną! Po 30 minutach zmniejszyła straty o pięć punktów, a w końcówce potrafiła wychodzić na prowadzenie. Kluczowy okazał się rzut Breanny Lewis na minutę przed końcem. Dzięki temu zespół przyjezdny wygrał 72:71! Karolina Puss zanotowała w tym meczu 19 punktów i pięć zbiórek. Oksana Mollova zdobyła 32 punkty, 6 zbiórek i 6 asyst dla PGE MKK.