Puchary: Środa dla Artego

Tylko Artego Bydgoszcz zanotowało zwycięstwo w środowych meczach w europejskich pucharach. Kolejne spotkania w czwartek.

Sparta&K Widnoje – Artego Bydgoszcz 81:88 (28:19, 27:23, 12:22, 14:24)

Artego: O’Neill 32, Stanković 14, Stallworth 12, Międzik 10, Szott-Hejmej 6, McBride 6, Żurowska-Cegielska 6, Poboży 2, Adamowicz 0

Najwięcej dla rywalek: Abaiburova 21, Dojkić 15, Simmons 10

Bydgoszczanki w całej pierwszej połowie miały spore problemy z atakiem rosyjskiej drużyny. W 20 minut ten zespół rzucił aż 55 punktów, a Artego nie mogło nic na to poradzić. Wszystko zaczęło się zmieniać w trzeciej kwarcie. Gospodynie nie były już tak skuteczne, a zespół trenera Tomasza Herkta odrabiał straty. Głównie dzięki świetnemu występowi Jennifer O’Neill (32 punkty, 6 zbiórek, 4 asysty) wygrał 88:81.

----

AGU Spor Kayseri – Basket 90 Gdynia 67:62 (23:7, 15:28, 13:14, 16:13)

Basket 90: Jankoska 12, Copper 12, Rembiszewska 10, Aleksandravicius 10, Skerović 6, Makurat 5, Vitola 5, Jakubiuk 2, Kotnis 0

Najwięcej dla rywalek: Tolo 18, Page 15, Marginean 12

Pierwsza kwarta była kluczowa dla całego spotkania. Basket 90 rzucił w niej zaledwie siedem punktów, pozwalając rywalkom na aż 23. Później gdynianki próbowały gonić wynik, ale nie do końca skutecznie. Druga połowa była wyrównana, ale zespół przyjezdny nie odrobił już strat. Po 12 punktów dla polskiego zespołu zanotowały Victoria Jankoska i Kahleah Copper.

----

ZVVZ USK Praga – CCC Polkowice 72:66 (19:16, 15:18, 21:11, 17:21)

CCC: Dikeoulakou 16, Fagbenle 12, Holmes 10, Spanou 10, Clark 10, Sandrić 4, Gajda 4, Leciejewska 0

Najwięcej dla rywalek: Hanusova 20, Elhotova 18, Zahui 13

To spotkanie było bardzo wyrównane w pierwszej połowie i wydawało się, że polski zespół ma spore szanse na zwycięstwo. Niestety, w trzeciej kwarcie CCC nie utrzymało tempa gospodyń i przegrało tę część meczu 10 punktami. To miało ogromny wpływ na ostateczne zwycięstwo zespołu z Pragi. Najlepszą zawodniczką polkowickiej ekipy była Elina Dikeoulakou z 16 punktami.

----

Perfumerias Avenida Salamanka - Wisła Can-Pack Kraków 62:57 (13:18, 18:21, 12:6, 19:12)

Wisła CanPack: Rodriguez 15, Ziętara 10, Reid 10, Labuckiene 10, Antić 6, Greinacher 4, Owczarzak 2

Najwięcej dla rywalek: Elonu 13, Givens 12, De Souza 11

Pierwsza połowa zdecydowanie należała do zespołu wicemistrzyń Polski. Hiszpanki w trzeciej kwarcie pozwoliły jednak Wiśle CanPack na zdobycie zaledwie sześciu punktów i swoją dobrą grę utrzymywały także w kolejnej części meczu. W końcówce ekipa z Krakowa nie była skuteczna i dlatego to rywalki cieszyły się z wygranej. Najlepszą zawodniczką zespołu przyjezdnego była Leonor Rodriguez z 15 punktami.