Puchary: Zwycięska Ślęza

W czwartek w Europucharze zwycięstwo odnotowała tylko Ślęza Wrocław, która pokonała Istanbul Universitesi 67:58. Tym razem wyższość rywalek musiały uznać ekipy Energi Toruń i InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp.

Energa Toruń - Hatay BB 53:71 (14:18, 15:16, 16:26, 8:11)

Energa: Rasheed 13, Cain 12, Grigalauskyte 9, Tłumak 8, Suknarowska-Kaczor 5, Skobel 4, Maliszewska 2

Najwięcej dla rywalek: Ben Abdelkader 21, Mitchell 17, Mircheva 9

Trener Algirdas Paulauskas rotował w tym meczu tylko siedmioma zawodniczkami. O ile w pierwszej połowie Energa trzymała się jeszcze blisko rywalek, to po przerwie turecka drużyna znacznie uciekła i kontrolowała sytuację. Ostatecznie wygrała 71:53. Najlepszą zawodniczką toruńskiej ekipy była Rita Rasheed z 13 punktami.

-----

Besiktas Stambuł - InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. 64:60 (13:17, 13:11, 15:14, 23:18)

InvestInTheWest AZS AJP: Prezelj 15, Misiek 13, Pawlak 9, Swords 8, Rytsikava 6, Szajtauer 5, Donders 4, Jaworska 0, Stelmach 0

Najwięcej dla rywalek: Perovanović 19, Wheeler 18, Erden Atacan 8

Spotkanie było wyrównane przez większą część, ale kluczowa okazała się sama końcówka. W niej kluczowe rzuty trafiały Wheeler i Erden Atacan, co dawało przewagę Besiktasowi. Ostatecznie zespół ze Stambułu zwyciężył 64:60. Najlepszą zawodniczką InvestInTheWest AZS AJP była Annamaria Prezelj z 15 punktami.

-----

Ślęza Wrocław - Istanbul Universitesi 67:58 (16:18, 10:21, 19:4, 22:15)

Ślęza: Treffers 21, Zoll 16, Szybała 9, Ndiba 8, Kaczmarczyk 5, Perez 4, Ajduković 4, Sklepowicz 0, Kastanek 0, Ursu 0

Najwięcej dla rywalek: Ibekwe 20, Pop 14, Gardner 11

Ślęza w pierwszej i drugiej połowie to zupełnie inne drużyny. W trzeciej kwarcie wrocławianki pozwoliły rywalkom na zdobycie zaledwie czterech punktów, przez co odrabiały straty. W całym meczu wyróżniały się Kourtney Treffers oraz Sharnee Zoll. Końcówka była pod kontrolą ekipy trenera Arkadiusza Rusina, dzięki czemu gospodynie wygrały 67:58.