7. kolejka: Ślęza wygrywa w Gdyni!

W hicie kolejki Ślęza Wrocław pokonała w Gdyni Basket 90 62:58. Artego wygrywa siódmy mecz w tym sezonie – tym razem w Lublinie. Udana pogoń gorzowianek, które ostatecznie pokonały JAS-FBG Zagłębie 76:74. W sobotę swoje spotkania wygrały Ostrovia Ostrów Wlkp. i CCC Polkowice. Wisła CanPack Kraków w jedynym piątkowym spotkaniu BLK pokonała Enea AZS Poznań 90:45.

Basket 90 Gdynia – Ślęza Wrocław 58:62

W pierwszej kwarcie gdynianki był zdecydowanie lepsze, głównie dzięki dobrej obronie – prowadziły 17:8. W drugiej części meczu Ślęza rzuciła jednak 25 punktów i odrobiła wszystkie straty. Spotkanie do samego końca było bardzo wyrównane. W ostatnich minutach wrocławianki zdołały przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść i wygrały 62:58. Najlepszą zawodniczką zespołu z Wrocławia była Marissa Kastanek z 21 punktami. 20 punktów dla gospodyń zanotowała Kristine Vitola.

Więcej o tym meczu | Galeria zdjęć

----

Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin – Artego Bydgoszcz 58:73

Właściwie od początku spotkania bydgoszczanki pokazywały swoją wyższość. Po 10 minutach prowadziły tylko czterema punktami, ale już w drugiej kwarcie powiększyły przewagę o kolejne 10 punktów. Później zespół trenera Tomasza Herkta już tylko utrzymywał korzystny dla siebie wynik i zwyciężył ostatecznie 73:58. Denesha Stallworth zanotowała 16 punktów i 8 zbiórek. Feyonda Fitzgerald rzuciła dla gospodyń 21 punktów.

-----

InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. - JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 76:74

Po pierwszej bardzo wyrównanej kwarcie, w kolejnej górą była drużyna z Sosnowca. Jeszcze nawet po 30 minutach gry JAS-FBG Zagłębie prowadziło pięcioma punktami i wydawało się, że może dojść do sporej niespodzianki. Tak się jednak nie stało. W końcówce spotkania niezwykle ważne rzuty trafiały Annamaria Prezelj oraz Julija Rysikowa i to InvestInTheWest AZS AJP wygrał 76:74. Carolyn Swords zanotowała 21 punktów i 9 zbiórek dla gospodyń. Robyn Parks rzuciła 24 punkty dla ekipy przyjezdnej.

-----

CCC Polkowice - PGE MKK Siedlce 87:66

Już pierwsza kwarta - wygrana przez gospodynie 10 punktami - pokazała, że to nie będzie łatwy mecz dla PGE MKK. Od tego momentu polkowiczanki właściwie kontrolowały sytuację na parkiecie, powiększając swoją przewagę przede wszystkim w trzeciej części gry. Ostatecznie CCC wygrało 87:66. W ekipie gospodyń wyróżniała się Bria Holmes z 18 punktami i 6 zbiórkami. 19 punktów, 7 zbiórek i 4 asysty dla ekipy z Siedlec zanotowała Magdalena Parysek-Bochniak.

----

Ostrovia Ostrów Wlkp. - Widzew Łódź 93:74

Pierwszą połowę można uznać za bardzo wyrównaną, chociaż z lekkim wskazaniem na gospodynie, które prowadziły po 20 minutach dwoma punktami. W trzeciej kwarcie powiększyły swoją przewagę, ale kluczowa okazała się ostatnia część spotkania. To właśnie w niej Ostrovia pokazała swój potencjał, dzięki czemu wygrała 93:74. Najlepszą zawodniczką gospodyń była Breanna Lewis z 26 punktami i 16 zbiórkami. 18 punktów i 6 asyst dla Widzewa zanotowała Julia Drop.

-----

Enea AZS Poznań – Wisła CanPack Kraków 45:90

Pierwsza kwarta tego meczu była jeszcze w miarę wyrównana i zespół wicemistrzyń Polski prowadził tylko sześcioma punktami. W drugiej części spotkania Wisła CanPack zdecydowanie odskoczyła. Pozwoliła rywalkom na zdobycie zaledwie ośmiu punktów przez 10 minut gry i wygrywała 44:27. To pozwoliło na całkowitą kontrolę. Ostatecznie krakowianki zwyciężyły aż 90:45. Leonor Rodriguez zdobyła dla zespołu przyjezdnego 22 punkty i 5 asyst. W ekipie gospodyń wyróżniała się Sidney Cook z 13 punktami i 8 zbiórkami.