8. kolejka: Artego lepsze od gorzowianek

W starciu drużyn występujących w Europucharze lepsza ekipa Artego! Niepokonane bydgoszczanki wygrały z InvestInTheWest AZS AJP 80:62. Wisła CanPack Krakow pokonała Pszczółkę Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin w pierwszym meczu tej kolejki BLK. Wysokie zwycięstwo - 99:66 - nad Widzewem Łódź zanotowała ekipa CCC Polkowice.

Artego Bydgoszcz - InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. 80:62

Wysoka wygrana Artego jest trochę myląca, ponieważ gorzowianki miały w tym meczu swoje bardzo dobre momenty. Tak było np. w drugiej kwarcie, kiedy odrabiały straty. Ostatecznie jednak to ekipa trenera Toamsza Herkta kontrolowała wydarzenia na pakiecie i wygrała ostatecznie 80:62. Denesha Stallworth zdobyła dla gospodyń 18 punktów i 7 zbiórek. W ekipie przyjezdnej wyróżniała się Aleksandra Pawlak z 17 punktami.

Więcej o tym meczu | Galeria zdjęć

-----

PGE MKK Siedlce - Basket 90 Gdynia 77:85

W pierwszej kwarcie trochę lepsze były gdynianki, ale PGE MKK odrobiło większość strat w kolejnej części meczu. W drugiej połowie lepiej ponownie spisywał się jednak zespół Basketu 90. Gospodynie do samego końca walczyły o korzystniejszy wynik, ale ostatecznie musiały uznać wyższość przyjezdnych 77:85. Aż 26 punktów rzuciła Victoria Jankoska, a 23 punktami i 9 zbiórkami odpowiedziała na to Oksana Mołłowa.

----

Energa Toruń - Ostrovia Ostrów Wlkp. 62:56

Po pierwszej kwarcie zanosiło się na małą niespodziankę, bo to Ostrovia miała dwa punkty przewagi. Kluczowa okazała się druga część meczu, wygrana przez gospodynie aż 19:8. Od tego momentu to Energa była stroną przeważającą, mimo że zespół z Ostrowa Wlkp. ciągle był bardzo blisko. Ostatecznie torunianki wygrały 62:56. W ekipie gospodyń wyróżniała się Agnieszka Skobel z 17 punktami, a w drużynie przyjezdnej można wyróżnić Karolinę Puss z 18 punktami.

-----

Ślęza Wrocław - Enea AZS Poznań 68:57

Po pierwszej bardzo wyrównanej kwarcie, w kolejnych dwóch Ślęza pozwalała rywalkom na rzucanie tylko po 10 punktów. To z kolei przełożyło się na kontrolowanie sytaucji na parkiecie. W ostatniej części meczu ekipa z Poznania długo walczyła o bardziej korzystny wynik, ale zwycięstwo wrocławianek nie było zagrożone. Marissa Kastanek rzuciła dla gospodyń 12 punktów. W ekipie przyjezdnej Jazmine Davis zanotowała 12 punktow.

-----

Widzew Łódź - CCC Polkowice 66:99

Już w pierwszej kwarcie CCC rzuciło aż 30 punktów i dzięki temu kontrolowało wydarzenia na parkiecie. Kolejne dwie kwarty były już trochę bardziej wyrównane, ale nie zmieniało to faktu, że Widzew nie był w stanie odrabiać strat. W ostatniej części meczu polkowiczanki walczyły o przekroczenia bariery 100 punktów, ale ostatecznie zakończyło się na 99. Elina Dikeoulakou zanotowała 21 punktów dla zespołu przyjezdnego, a Kathleen Scheer 20 dla gospodyń.

-----

Wisła CanPack Kraków - Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 75:66

Wicemistrzynie Polski miały to spotkanie pod kontrolą. Co prawda pierwsza połowa była bardzo wyrównana i zakończyła się zaledwie sześciopunktowym prowadzeniem gospodyń, to w trzeciej kwarcie udało im się objąć pełną kontrolę. Ostatecznie wygrały 75:66, a najważniejszą zawodniczką była Leonor Rodriguez, która rzuciła 27 punktów. Marta Witkowska zanotowała 17 punktów dla lublinianek.