Turczynki silniejsze od Polek

Turcja pokonała reprezentację Polski kobiet 73:53 w drugim meczu kwalifikacji do EuroBasketu Women 2019. Kolejne okienko na kadrę w lutym.

Początek spotkania był bardzo odważny w wykonaniu Polek, które notowały przechwyty. Dodatkowo, po trafieniach Agnieszki Kaczmarczyk oraz Pauliny Misiek prowadziły nawet 9:3. Twarda defensywa i kontrataki stawiały naszą kadrę w dobrej sytuacji. Obie drużyny miały problemy ze skutecznością, ale to Biało-Czerwone potrafiły się przełamać. Dzięki rzutom Misiek i Szajtauer wygrywały 16:9 po 10 minutach gry.

Kolejna trójka Pauliny Misiek powiększyła przewagę zespołu trenera Arkadiusza Rusina do ośmiu punktów. Turczynki zaczęły błyskawicznie odrabiać straty - po kontrze Cansu Koksal zbliżyły się nawet na punkt, a po rzucie z dystansu Cakir Turgut wyszły na prowadzenie. O poprawę wyniku walczyła Weronika Gajda, a trójki trafiały też Misiek oraz Pawlak. To jednak nie wystarczało - gospodynie po pierwszej połowie wygrywały 35:30.

Na początku trzeciej kwarty po rzucie z dystansu Tugce Canitez było już 44:33. Polki starały się odpowiadać akcjami Aleksandry Pawlak i Magdaleny Ziętary, ale w tym fragmencie gry to nie wystarczało. Lepiej zaczęła prezentował się Quanitra Hollingsworth, której Biało-Czerwone nie potrafiły już ograniczyć. Po 30 minutach rywalki prowadziły 56:42.

Gospodynie kontrolowały sytuację w ostatniej kwarcie. Nasza kadra pozwalała rywalkom na sporo w ataku, co utrudniało odrabianie strat. Kolejne akcje Merve Aydin i Tilbe Senyurek dawały dużo spokoju ekipie trenera Ekrema Memnuna. Ostatecznie Turczynki wygrały 73:53.

Turcja - Polska 73:53 (9:16, 26:14, 21:12, 17:11)

Turcja: Hollingsworth 14, Koksal 14, Cakir Turgut 11, Canitez 10, Cora 7, Caglar 5, Senyurek 5, Aydin 4, Bilgic 3, Emirtekin 0

Polska: Pawlak 12, Misiek 11, Gajda 9, Kaczmarczyk 8, Ziętara 6, Stankiewicz 2, Żurowska-Cegielska 2, Szajtauer 2, Poboży 1, Makurat 0, Adamowicz 0, Skobel 0