9. kolejka: Wisła CanPack lepsza w Gorzowie, CCC ogrywa Energę

,

Wisła CanPack Kraków w jednym z najbardziej zaciętych meczów kolejki pokonała InvestInTheWest AZS AJP 64:56. CCC Polkowice okazało się lepsze od Energi Toruń - 70:50. Artego nadal niepokonane! Bydgoszczanki wygrały na wyjeździe z JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 80:60. Pierwsze zwycięstwo zanotowała Enea AZS - ekipa z Poznania pokonała PGE MKK Siedlce 85:64.

,

CCC Polkowice - Energa Toruń 70:50

Trzy kwarty tego spotkania była dość wyrównane, chociaż trzeba podkreślić, że stroną przeważającą cały czas była ekipa gospodyń. CCC utrzymywało kilkupunktową przewagę i kontrolowało wydarzenia na parkiecie. W ostatniej części spotkania polkowiczanki włączyły dodatkowo “piąty bieg” i znacząco odskoczyły, wygrywając ostatecznie aż 70:50. Najlepszą zawodniczką gospodyń była Bria Holmes z 18 punktami. Agnieszka Skobel i Rita Rasheed rzuciły po 11 punktów dla Energi.

Więcej o tym meczu | Galeria zdjęć

------

InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. - Wisła CanPack Kraków 56:64

Wyrównana pierwsza kwarta padła łupem gospodyń, ale w drugiej części spotkania zespół trenera Krzysztofa Szewczyka potrafił zbudować minimalną przewagę. Mecz już do samego końca był bardzo wyrównany. Gorzowianki potrafiły zbliżyć się nawet na trzy punkty, ale w kluczowym momencie skuteczne były Leonor Rodriguez i Maurita Reid, a Wisła CanPack wygrała 64:56. Rodriguez zakończyła spotkania z 21 punktami, 8 zbiórkami i 5 asystami. Po 12 punktów dla gospodyń rzuciły Carolyn Swords i Miah Spencer.

-----

Basket 90 Gdynia - Widzew Łódź 97:62

W pierwszej kwarcie łodzianki starały się być jeszcze blisko, ale w kolejnych dwóch częściach meczu Basket 90 pozwolił im na zdobycie zaledwie 13 punktów, sam prezentując się świetnie w ataku. Ostatnia kwarta była już bardziej wyrównana, ale już nie zmieniała sytuacji. Drużyna Gundarsa Vetry wygrała aż 97:62. Najlepszą zawodniczką w ekipie gospodyń była Kahleah Copper z 19 punktami i 8 zbiórkami. 23 punkty i 5 asyst dla zespołu przyjezdnego zanotowała Roksana Schmidt.

------

JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec - Artego Bydgoszcz 60:80

Robyn Parks była w pierwszej kwarcie nie do zatrzymania i dzięki temu gospodynie prowadziły czterema punktami po 10 minutach. Druga część meczu nie była już tak ofensywna, ale dzięki akcjom Deneshy Stallworth i Elżbiety Międzik Artego zdobyło przewagę - pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 34:36. W trzeciej kwarcie bydgoszczanki kontrolowały sytuację, a później nie dały się zaskoczyć i wygrały 80:60. Jennifer O’Neill z 23 punktami i 5 asystami była najlepszą zawodniczką gości. W ekipie gospodyń wyróżniała się Robyn Parks z 25 punktami.

Więcej o tym meczu |

----

Enea AZS Poznań - PGE MKK Siedlce 85:64

Pierwsza część meczu należała do zespołu z Siedlec, który prowadził trzema punktami. Już w drugiej kwarcie Enea AZS opanował sytuację, ale spotkanie ciągle było dość wyrównane. Kluczowa okazała się ostatnia kwarta. To właśnie w niej ekipa z Poznania całkowicie kontrolowała wydarzenia na parkiecie i pozwoliła drużynie przyjezdnej na zdobycie tylko ośmiu punktów. Ostatecznie zanotowała pierwszą wygraną w sezonie - 85:64. Jazmine Davis zanotowała 29 punktów i 6 asyst. Magdalena Parysek-Bochniak zdobyła 24 punkty, 5 zbiórek i 4 asysty dla PGE MKK.