Puchary: Wysoka wygrana gdynianek

,

Basket 90 Gdynia wysoko pokonał Istanbul Universitesi 104:72 w kolejnym starciu w Europucharze! Wyższość rywalek musiały uznać ekipy Artego Bydgoszcz i InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp.

,

Pierwsza połowa spotkania układała się zdecydowanie po myśli bydgoszczanek - po 20 minutach prowadziły dziewięcioma punktami i wydawało się, że kontrolują sytuację na parkiecie. Wszystko zmieniło się w drugiej połowie. Gospodynie grały świetnie w ataku (w ostatniej kwarcie rzuciły aż 30 punktów) i ostatecznie zwyciężyły 86:72.

Umea Udominate - Artego Bydgoszcz 86:72 (14:21, 19:21, 23:16, 30:14)

Artego: O’Neil 20, Stalloworth 14, McBride 11, Stanković 10, Międzik 8, Szott-Hejmej 7, Żurowska-Cegielska 2, Adamowicz 0, Poboży 0

Najwięcej dla rywalek: Brown 21, Begić 17, Mazionyte 14

----

Koszykarski thriller dla zespołu z Rygi. InvestInTheWest AZS AJP miało swoje szanse na zwycięstwo. Jeszcze na 50 sekund przed końcem po trafieniu Miah Spencer był remis po 85. Później jeden rzut wolny trafiła Stewart i mimo że było jeszcze trochę czasu, to ekipa z Gorzowa nie potrafiła zmienić losów spotkania. TTT wygrało 86:85.

TTT Ryga - InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. 86:85 (28:26, 17:24, 19:18, 22:17)

InvestInTheWest: Spencer 21, Rytsikava 21, Swords 17, Pawlak 11, Prezelj 9, Misiek 6, Stelmach 0, Szajtauer 0

Najwięcej dla rywalek: Malott 27, Peddy 18, Krastina 12

------

Świetny mecz gdynianek! Już w pierwszej kwarcie Basket 90 miał 15 punktów przewagi, a później tylko ją powiększał. Nie do zatrzymania była Kahleah Copper, która zanotowała aż 31 punktów na swoim koncie. W ekipie rywalek 30 punktów rzuciła Claudia Pop.

Istanbul Universitesi - Basket 90 Gdynia 72:104 (13:28, 19:26, 21:29, 19:21)

Basket 90: Copper 31, Jankoska 14, Morawiec 11, Aleksandravicius 10, Skerović 10, Vitola 10, Kotnis 9, Makurat 5, Rembiszewska 4, Jakubiuk 0

Najwięcej dla rywalek: Pop 30, Guner 19, Vanloo 13