Puchary: Tym razem Wisła CanPack i CCC bez wygranej

Wisła CanPack Kraków musiała uznać wyższość Fenerbahce Stambuł 78:87, a CCC Polkowice przegrało z Dynamem Kursk 70:98 w kolejnych spotkaniach Euroligi.

Fenerbahce Stambuł - Wisła CanPack Kraków 87:78 (21:14, 23:22, 13:17, 30:25)

Wisła CanPack: Rodriguez 24, Reid 13, Parker 12, Niedźwiedzka 10, Greinacher 8, Labuckiene 6, Radocaj 5, Klimas 0, Suknarowska-Kaczor 0

Najwięcej dla rywalek: Powers 21, Cora 16, Verameyenka 16

Wicemistrzynie Polski nie odstawały w tym spotkaniu zbyt mocno, ale momentami atak Fenerbahce był po prostu nie do zatrzymania. Przed ostatnią kwartą zespół trenera Krzysztofa Szewczyka przegrywał tylko czterema punktami, ale później ekipa ze Stambułu rzuciła 30 punktów i zakończyła spotkanie na swoją korzyść. Leonor Rodriguez rzuciła dla Wisły CanPack aż 24 punkty.

----

CCC Polkowice - Dynamo Kursk 70:98 (30:29, 13:22, 16:21, 11:26)

CCC: Babkina 18, Holmes 10, Gajda 9, Fagbenle 8, Clark 8, Sandrić 7, Leciejewska 6, Stankiewicz 4, Idziorek 0

Najwięcej dla rywalek: Vadeeva 18, Petrović 17, Ogwumike 14

W pierwszej kwarcie CCC bardzo pozytywnie zaskoczyło - rzuciło aż 30 punktów i minimalnie prowadziło po 10 minutach gry. W kolejnych częściach spotkania rosyjski zespół zdecydowanie poprawił obronę i nie pozwalał polkowiczankom na zbyt wiele. Ostatecznie Dynamo Kursk zwyciężyło aż 98:70.