12. kolejka: Ślęza wygrywa w Bydgoszczy, CCC lepsze od gdynianek

Hit w Bydgoszczy dla Ślęzy! Wrocławianki pokonały Artego 58:52. CCC Polkowice z kolei poradziło sobie z Basketem 90 Gdynia - 82:64. Enea AZS jest formie - tym razem poznanianki wygrały na wyjeździe z Ostrovia Ostrów Wlkp. 79:75. Kolejny dobry występ zanotowała Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS. Lublinianki wygrały w Toruniu z Energą 74:63. W innym meczu JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec pokonał PGE MKK Siedlce 71:61.

Artego Bydgoszcz - Ślęza Wrocław 52:58

Pierwsza kwarta była najbardziej ofensywna w całym meczu i zakończyła się sześciopunktową przewagą gości. Później wrocławianki zaprezentowały się jeszcze bardzo dobrze w trzeciej części gry i mimo, że w ostatniej kwarcie gospodynie starały się zmniejszać straty, to nie zdołały dogonić rywalek. Kourtney Treffers zanotowała dla Ślęzy 13 punktów i 5 zbiórek. Julie McBride zdobyła dla Artego 20 punktów, 8 zbiórek i 6 asyst.

Więcej o tym meczu | Galeria zdjęć

-----

CCC Polkowice - Basket 90 Gdynia 82:64

Polkowiczanki po pierwszej kwarcie prowadziły sześcioma punktami i mimo że zaliczka nie była zbyt duża, to wystarczało to do kontrolowania sytuacji. Basket 90 bardzo długo trzymał się dość blisko, ale nie był w stanie zagrozić CCC. Gospodynie świetnie czuły się w ofensywie i sukcesywnie powiększały prowadzenie. Ostatecznie wygrały 82:64. Antonija Sandrić rzuciła 18 punktów. W ekipie przyjezdnej wyróżniała się Kahleah Copper z 19 punktami, 2 zbiórkami i 3 asystami.

-----

Ostrovia Ostrów Wlkp. - Enea AZS Poznań 75:79

Spotkanie lepiej rozpoczęła Ostrovia, ale już w drugiej kwarcie wszystkie straty odrobiła Enea AZS. Kluczowa była trzecia kwarta. Poznanianki rzuciły wtedy aż 35 punktów i odskoczyły. W ostatniej kwarcie trwał pościg ostrowianek, ale nie zakończył się on sukcesem. Liderką ekipy przyjezdnej była Jazmine Davis z 26 punktami, 6 zbiórkami i 4 asystami. 20 punktów, 6 zbiórek i 7 asyst dla gospodyń zanotowała Jordan Jones.

----

Energa Toruń - Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 63:74

Pierwsza kwarta zakończyła się siedmiopunktowym prowadzeniem gospodyń i wydawało się, że będą one kontrolować sytuację. Kluczowa była jednak druga część meczu, którą Pszczółka wygrała różnicą 19 punktów! To zupełnie zmieniło losy spotkania! Druga połowa była wyrównana, ale to zespół z Lublina ciągle był lepszy. Ostatecznie wygrał 74:63. Najlepszą zawodniczką zespołu przyjezdnego była Feyonda Fitzgerald z 20 punktami i 9 asystami. 17 punktów i 10 zbiórek dla gospodyń zanotowała Kelley Cain.

-----

PGE MKK Siedlce - JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 61:71

Pierwsza kwarta układała się po myśli gospodyń, które potrafiły zanotować nawet pięciopunktową przewagę. Sytuacja w kolejnych częściach meczu diametralnie się zmieniała. Kluczowa była jednak ostatnia kwarta. Zespół z Sosnowca pozwolił rywalkom rzucić tylko 6 punktów, a sam zanotował 20 i wygrał dzięki temu 71:61. Najlepszą zawodniczką gości była Egle Siksniute z 25 punktami, 12 zbiórkami i 4 asystami. Dla gospodyń po 20 punktów rzuciły Magdalena Parysek-Bochniak i Katarzyna Trzeciak.

-----

InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. - Widzew Łódź 73:44

Od początku spotkania to gorzowianki były lepszym spotkaniem, chociaż Widzew w pierwszej połowie był bardzo wymagającym rywalem. Najważniejsza była trzecia kwarta - to właśnie tę część meczu gospodynie wygrały 15 punktami. Ostatecznie zwyciężyły aż 73:44. Carolyn Swords zanotowała w tym spotkaniu 28 punktów i 10 zbiórek. Kathleen Scherr zdobyła dla gości 14 punktów i 7 zbiórek.