Puchary: Artego wygrywa, minimalna porażka Basketu 90

W pierwszych meczach fazy play-off Europucharu Artego Bydgoszcz pokonało na wyjeździe DVTK 86:68, natomiast Basket 90 Gdynia musiał uznać wyższość Umea Udominate 67:71. Rewanże za tydzień w Polsce.

DVTK - Artego Bydgoszcz 68:86 (18:32, 14:25, 20:15, 16:14)

Artego: Międzik 21, Stallworth 21, Stanković 16, McBride 9, O’Neill 8, Żurowska-Cegielska 6, Adamowicz 5, Szott-Hejmej 0, Poboży 0

W pierwszej kwarcie Artego pokazało niesamowitą skuteczność, rzuciło aż 32 punkty i mogło od tego momentu kontrolować wydarzenia na parkiecie. Po pierwszej połowie bydgoszczanki prowadziły aż 25 punktami. Co prawda w kolejnych częściach meczu węgierska ekipa odrobiła część strat, ale zwycięstwo gości nie było zagrożone.

-----

Umea Udominate - Basket 90 Gdynia 71:67 (14:19, 25:16, 13:20, 19:12)

Basket 90: Copper 25, Vitola 18, Aleksandravicius 14, Skerović 8, Rembiszewska 2, Jankoska 0, Morawiec 0, Ossowska 0, Jakubiuk 0

Spotkanie było dość wyrównane i drużyna będąca na prowadzeniu zmieniała się bardzo często. Przed ostatnią częścią gry gdynianki miały trzy punkty przewagi, ale kluczowa okazała się właśnie czwarta kwarta. W najważniejszych momentach gospodynie trafiały z dystansu i dzięki temu wygrały ostatecznie czterema punktami, co stawia polski zespół w dobrej sytuacji przed rewanżem.