13. kolejka: Hit dla Wisły CanPack!

Wisła CanPack Kraków pokonała Ślęzę Wrocław 74:65 w hicie Basket Ligi Kobiet! Artego okazało się lepsze od PGE MKK 86:64. Widzew Łódź wygrał swój pierwszy mecz w sezonie! Pokonał na wyjeździe JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 81:74. W innym meczu Energa Toruń odniosła zwycięstwo nad InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. 82:68.

Wisła CanPack Kraków - Ślęza Wrocław 74:65

Udany rewanż Wisły CanPack za ostatni finał Basket Ligi Kobiet! Krakowianki ustawiły spotkanie w pierwszej kwarcie, którą wygrały aż 23:9! Później Ślęza co prawda walczyła o odrobienie strat, ale nie była w stanie tego dokonać. Bardzo dobry mecz rozgrywała Leonor Rodriguez (16 punktów), którą wspierały w ataku Maurita Reid, Cheyenne Parker oraz Magdalena Ziętara. W ekipie z Wrocławia wyróżniała się Marissa Kastanek z 15 punktami.

Więcej o tym meczu | Galeria zdjęć

-----

Artego Bydgoszcz - PGE MKK Siedlce 86:64

Pierwsza kwarta, którą Artego wygrało 10 punktami, ustawiła całe spotkanie. Co prawda w drugiej części meczu PGE MKK spisywało się znacznie lepiej, ale nie znaczy to, że odrabiało straty. Kolejne kwarty układały się po myśli bydgoszczanek, które zwyciężyły ostateczne różnicą 22 punktów. Jennifer O’Neill zanotowała 21 punktów i 5 asyst. W ekipie gości po 14 punktów rzuciły Magdalena Parysek-Bochniak, Agata Stępień oraz Kristina Alikina.

Więcej o tym meczu

-----

Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin - Ostrovia Ostrów Wlkp. 66:55

Na początku spotkania Ostrovia bardzo mocno zaskakiwała i po 10 minutach prowadziła 10 punktami. W drugiej kwarcie gospodynie odrobiły część strat, ale to rywalki ciągle były górą. Kluczowa okazała się trzecia kwarta. Pszczółka wygrała ją aż 24:5 i mogła już być spokojna o wynik. Dajana Butulija rzuciła w tym meczu 22 punkty. Marie Mfoula zanotowała 13 punktów i 7 zbiórek dla gości.

-----

JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec - Widzew Łódź 74:81

Efekt “nowej miotły” w Łodzi! Widzew odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie - i to w dodatku na wyjeździe. Przyczyniła się do tego głównie pierwsza połowa po której zespół przyjezdny prowadził ośmioma punktami. Gospodynie walczyły o poprawę wyniku do samego końca, ale to łodzianki były lepsze. To był świetny występ Kathleen Scheer, która zanotowała 21 punktów i 13 zbiórek. 20 punktów i osiem asyst na ekipy z Sosnowca zdobyła Naketia Swanier.

----

InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp.  - Energa Toruń 68:82

Gorzowianki po wyrównanej pierwszej kwarcie mogły cieszyć się z trzypunktowej przewagi, ale z biegiem czasu to Energa zaczęła budować prowadzenie. Kluczowa okazała się trzecia kwarta. Torunianki pozwoliły rywalkom rzucić tylko 10 punktów i same odskoczyły na bezpieczną odległość. Ostatecznie wygrały 14 punktami. Kelley Cain zanotowała aż 21 punktów i 15 zbiórek. 19 punktów, 9 zbiórek i 3 asysty dla gospodyń zdobyła Miah Spencer.

----

Enea AZS Poznań - CCC Polkowice 53:103

Tylko pierwsza kwarta tego spotkania była wyrównana. W kolejnych CCC pokazało swoją ogromną moc w ofensywie, a w trzeciej części meczu dodatkowo polkowiczanki zatrzymały rywalki na zaledwie czterech punktach. Bria Holmes zdobyła 17 punktów i 5 zbiórek dla gości. Jazmine Davis zanotowała 18 punktów i 3 zbiórki dla Enei AZS.