15. kolejka: Dogrywka w derbach dla Artego

Mnóstwo emocji w Toruniu! Artego Bydgoszcz pokonało po dogrywce Energę 85:76. Ciekawie również w Polkowicach, gdzie InvestInTheWest AZS AJP ogrywa CCC 91:83. Ostrovia Ostrów Wlkp. pokonała JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 72:69, Ślęza Wrocław wygrała na wyjeździe z PGE MKK Siedlce 91:60, a Wisła CanPack Kraków odniosła zwycięstwo nad Widzewem Łódź 85:61 sobotnich meczach Energa Basket Ligi Kobiet.

CCC Polkowice - InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. 83:91

Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana i zakończyła się remisem, ale jużdruga była zdecydowanie lepsza dla gorzowianek, które prowadziły nawet 16 punktami! W trzeciej kwarcie CCC odrobiło większość strat, ale w ostatniej części meczu InvestInTheWest znowu pokazał się z lepszej strony. Ostatecznie zespół przyjezdny wygrał ośmioma punktami. Paulina Misiek rzuciła aż 28 punktów. W ekipie gospodyń wyróżniała się Elina Dikeoulakou z 19 punktami i 5 asystami.

Więcej o tym meczu | Galeria zdjęć

----

Energa Toruń - Artego Bydgoszcz 76:85 (po dogrywce)

Pierwsza kwarta układała się po myśli gospodyń, które zdobyły nawet dziewięciopunktowe prowadzenie. Kolejne części meczu były jednak bardzo wyrównane, a Artego było w stanie odrobić nawet część strat. Końcówka była tym samym dość nerwowa i zacięta, a po trafieniu Julii Adamowicz mieliśmy remis. To oznaczało dogrywkę! W dodatkowym czasie gry Artego dominowało i ostatecznie zwyciężyło 85:76. Jennifer O’Neill rzuciła 26 punktów, a Alexis Hornbuckle 29.

----

Basket 90 Gdynia - Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 74:64

Po pierwszej połowie gdynianki wygrywały już dziewięcioma punktami, ale nie sprawiało to, że ten mecz był dla nich łatwy w kolejnych częściach meczu. Trzecia kwarta była zdecydowanie lepsza dla lublinianek, a to oznaczało wyrównaną sytuację w końcówce. W niej lepszy był Basket 90, który wygrał ostatecznie 74:64. Victoria Jankoska z 19 punktami i 8 zbiórkami była najlepszą zawodniczką gospodyń. Uju Ugoka zanotowała 17 punktów dla zespołu przyjezdnego.

----

TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski - KS JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 72:69

Spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęły zawodniczki przyjezdne, ale ostrowianki krok po kroku odrabiały straty i ustawiły się w dobrej sytuacji w ostatniej kwarcie. Kluczowe punkty z linii rzutów wolnych zdobyły Breanna Lewis oraz Monika Naczk i to Ostrovia wygrała trzema punktami. Najlepszą zawodniczką gospodyń była Dita Rozenberga z 22 punktami i 7 zbiórkami. W ekipie z Sosnowca wyróżniała się Robyn Parks z 24 punktami i 4 zbiórkami.

----

Widzew Łódź - Wisła CanPack Kraków 61:85

Po pierwszej kwarcie gospodynie niespodziewanie prowadziły dwoma punktami, ale w kolejnej części gry wicemistrzynie Polski pozwoliły im na rzucenie zaledwie ośmiu punktów i zdecydowanie odskoczyły. Podobnie wyglądała trzecia kwarta, dzięki czemu Wisła CanPack całkowicie kontrolowała wydarzenia na parkiecie. Najlepszą zawodniczką gości była Cheyenne Parker z 18 punktami i 8 zbiórkami. W drużynie z Łodzi wyróżniała się Kathleen Scheer z 20 punktami i 8 zbiórkami.

-----

PGE MKK Siedlce - 1KS Ślęza Wrocław 60:91

Po bardzo wyrównanej pierwszej kwarcie, Ślęza zaczęła odskakiwać w drugiej części meczu. Po przerwie również dominowała i dlatego mogła być pewna efektownego zwycięstwa. Marissa Kastanek zanotowała dla wrocławianek 20 punktów i 3 asysty. W ekipie z Siedlec na wyróżnienie zasłużyła Katarzyna Trzeciak (16 punktów, 4 zbiórki, 2 asysty).