Euroliga: CCC i Wisła CanPack bez zwycięstwa

CCC Polkowice musiało uznać wyższość Galatasaray Stambuł 77:86, a Yakin Dogu Universitesi pokonał Wisłę CanPack Kraków 82:74 w kolejnej serii spotkań Euroligi kobiet.

CCC Polkowice - Galatasaray Stambuł 77:86 (22:20, 18:21, 19:24, 18:21)

CCC: Clark 14, Sandrić 12, Spanou 12, Gajda 11, Babkina 11, Fagbenle 6, Stankiewicz 6, Leciejewska 5

Pierwsza połowa spotkania była bardzo wyrównana i pokazywała, że CCC jest w stanie pokonać drużynę ze Stambułu. W kolejnych kwartach Galatasaray zbudował jednak małą przewagę, którą utrzymywał do samego końca. Świetnie prezentowała się Allie Quigley, a na tablicach walczyła Ewelina Kobryn. Ostatecznie turecki zespół wygrał 86:77.

----

Wisła CanPack Kraków - Yakin Dogu Universitesi 74:82 (15:31, 18:17, 14:18, 27:16)

Wisła CanPack: Parker 18, Rodriguez 13, Greinacher 11, Ziętara 9, Reid 9, Niedźwiedzka 5, Radocaj 5, Abdi 4, Labuckiene 0

Turecki zespół już po pierwszej kwarcie prowadził 16 punktami, a później, mimo zdecydowanie lepszej gry gospodyń, tylko kontrolował wydarzenia na parkiecie. Wicemistrzynie Polski nie były w stanie dogonić rywalek. to było bardzo dobre spotkanie Jantel Lavender, która zanotowała aż 23 punkty, 11 zbiórek i 4 asysty.