Basket 90 zagra z Wisłą CanPack

Basket 90 Gdynia wygrał z pierwszoligową ekipą AZS Politechnika Korona Kraków 89:46 i tym samym awansował do półfinału Pucharu Polski Kobiet. W sobotę o godz. 19.30 zagra z Wisłą CanPack Kraków.

Gdynianki dobrze rozpoczęły ten mecz i po trójce Victorii Jankoskiej prowadziły 8:2. Krakowianki starały się odpowiadać przede wszystkim akcjami Agaty Rafałowicz, ale nie wystarczało to na zbyt długo. Dzięki kolejnym rzutom Chantelle Handy oraz Jeleny Skerović Basket 90 mógł cieszyć się z prowadzenia 21:9 po 10 minutach gry. W drugiej kwarcie dobry fragment Kahleah Copper oraz kolejna trójka Handy dawała zespołowi z Gdyni 15 punktów przewagi. Zespół Gundarsa Vetry nie zatrzymywał się w ataku i grał coraz lepiej. Ostatecznie po pierwszej połowie wygrywał 49:24.

Trzecią kwartę gospodynie rozpoczęły od serii 7:0, dzięki czemu jeszcze bardziej powiększały swoją przewagę. Drużyna AZS Politechnika Korona miała spore problemy w ataku, co było efektem dobrej obrony ze strony Basketu 90. Ekipa przyjezdna w tej części meczu zanotowała tylko sześć punktów, a gdynianki wygrywały po 30 minutach już 69:30. Ostatnia kwarta nie mogła już przynieść znaczącej zmiany rezultatu. Gdynianki wygrały aż 89:46 i zagrają w półfinale Pucharu Polski Kobiet.

Najlepszą zawodniczką gospodyń była Kahleah Copper z 20 punktami i 4 zbiórkami. Alicja Grabska zanotowała dla ekipy przyjezdnej 19 punktów, 4 zbiórki i 4 asysty.

-----

Gundars Vetra (trener Basketu 90 Gdynia): Rywalki wykonały dobrą pracę. Nic nam nie przyszło dzisiaj łatwo. Daliśmy pograć wszystkim i to było dla nas najważniejsze. Nie jestem jednak z wszystkiego zadowolony.

Aldona Morawiec (zawodniczka Basketu 90 Gdynia): Rywalki grały mocno, nie zostawiały nam nawet kawałka parkietu. Dla drużyny z pierwszej ligi to doświadczenie. Myślę, że z takiego meczu płyną korzyści.

Alicja Grabska (zawodniczka AZS Politechniki Korony Kraków): Gratuluję zwycięstwa. To był dla nas sprawdzian umiejętności. Jednocześnie to była świetna zabawa i przyjemność gry z takim klubem, z takimi zawodniczkami.

Wojciech Eljasz-Radzikowski (trener AZS Politechniki Korony Kraków): Pełna dominacja rywalek i zasłużone zwycięstwo. Chyba nikt nie spodziewał się, że skończy się to inaczej. W ostatnich latach rywalizacja zespołów z 1 ligi kobiet i Energa Basket Ligi Kobiet kończyła się właśnie w takich sposób.