Euroliga: Pewne zwycięstwa CCC i Wisły CanPack

Świetne wyniki polskich drużyn w Eurolidze kobiet! CCC Polkowice pokonało Castors Braine 80:66, a Wisła CanPack Kraków wygrała z BLMA 85:57.

CCC Polkowice - Castors Braine 80:66 (22:10, 27:20, 19:18, 12:18)

CCC: Clark 28, Fagbenle 22, Gajda 12, Spanou 7, Sandrić 5, Bojović 2, Dikaioulakou 2, Leciejewska 2, Stankiewicz 0, Idziorek 0

Wyśmienity początek spotkania w wykonaniu CCC pozwolił polskiej drużynie na kontrolowanie sytuacji na parkiecie. Po pierwszej połowie gospodynie prowadziły już 19 punktami i pewnie kroczyły do wygraną w Eurolidze. Rywalki co prawda w kolejnych częściach meczu postawiły twarde warunki, ale nie były już w stanie realnie zagrozić polkowiczankom.

-----

BLMA - Wisła CanPack Kraków 57:85 (16:27, 17:26, 7:11, 17:21)

Wisła CanPack: Parker 15, Labuckiene 15, Rodriguez 13, Suknarowska-Kaczor 12, Abdi 8, Radocaj 7, Greinacher 7, Reid 6, Ziętara 2

Zespół z Krakowa już w pierwszej kwarcie dominował, a później… grał tylko lepiej! Już po 20 minutach wygrywał 20 punktami i mógł być pewny dobrego wyniku. Potwierdziła to trzecia kwarta, w której Wisła CanPack pozwoliła rywalkom na rzucenie zaledwie siedmiu punktów. Ostatecznie wicemistrzynie Polski zwyciężyły aż 85:57.