16. kolejka: Energa lepsza w Krakowie, wygrane Pszczółki i Ślęzy

Energa Toruń pokonała w Krakowie Wisłę CanPack 77:72! W innych sobotnich meczach 16. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet CCC Polkowice wygrało z JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 94:65, a InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. okazał się lepszy od Basketu 90 Gdynia 77:75. W niedzielę zwycięstwa zanotowały Artego, Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS i Ślęza.

Artego Bydgoszcz - TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski 85:66

Już po pierwszej kwarcie, którą Artego wygrało dziewięcioma punktami, wiadomo było, że nie będzie to łatwy mecz dla Ostrovii. Co prawda druga połowa była już zdecydowanie bardziej wyrównana, ale jedno było niezmienne - wysokie prowadzenie zespołu trenera Tomasza Herkta. Ostatecznie najlepszą zawodniczką Artego była Elżbieta Międzik z 15 punktami. Breanna Lewis zanotowała dla gości 19 punktów i 11 zbiórek.

Więcej o tym meczu Galeria zdjęć

----

1KS Ślęza Wrocław - Widzew Łódź 68:57

Pierwsza połowa spotkania była niezwykle zacięta, a mistrzynie Polski prowadziły zaledwie punktem. Wszystko zmieniła jednak trzecia kwarta. Ślęza była w niej lepsza aż o 10 punktów i później już tylko kontrolowała mecz. Ostatecznie wygrała 68:57. Po 11 punktów dla wrocławianek zdobyły Agnieszka Kaczmarczyk i Marissa Kastanek. W zespole z Łodzi najlepsza była Brandi Harvey-Carr z 15 punktami i 7 zbiórkami.

Więcej o tym meczu | Galeria zdjęć

----

Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin - Enea AZS Poznań 80:67

Pierwsza połowa była dość wyrównana, ale kluczowa okazała się trzecia kwarta. Gospodynie okazały się w niej lepsze o osiem punktów, dzięki czemu zaczęły kontrolować wydarzenia na parkiecie. W ostatniej części meczu podtrzymały dobrą formę strzelecką i dzięki temu odniosły pewne zwycięstwo. Uju Ugoka była nie do zatrzymania - zanotowała 27 punktów i 11 zbiórek. Jazmine Davis zdobyła dla ekipy z Poznania 22 punkty, 6 zbiórek i 3 asysty.

Więcej o tym meczuGaleria zdjęć

-----

Wisła CanPack Kraków - Energa Toruń 72:77

Spotkanie było dość wyrównane, ale przed ostatnią kwartą Wisła CanPack prowadziła dziewięcioma punktami. Końcowe 10 minut wydawało się formalnością, ale… Energa włączyła piąty bieg. Zatrzymała gospodynie na zaledwie czterech punktach, a sama zanotowała ich 18! To wystarczyło do zaskakującego zwycięstwa! Najlepszą zawodniczką torunianek była Alexis Hornbuckle z 20 punktami, 6 zbiórkami i 3 asystami. W zespole z Krakowa wyróżniała się Giedre Labuckiene z 18 punktami i 8 zbiórkami.

Relacja z meczu | Galeria zdjęć

----

KS JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec - CCC Polkowice 65:94

Mimo że po pierwszej połowie wynik był dość wyrównany, to w kolejnych kwartach CCC nie pozostawiało wątpliwości która drużyna jest lepsza. Ekipa z Polkowic grała świetnie w ataku i krok po kroku powiększała przewagę. Ostatecznie zwyciężyła różnicą blisko 30 punktów. Alysha Clark była najlepszą zawodniczką gości - zdobyła 17 punktów i 9 zbiórek. Robyn Parks zanotowała 18 punktów i 3 zbiórki dla gospodyń.

----

InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. - Basket 90 Gdynia 77:75

To był mecz z ogromnymi emocjami! Spotkanie przez cały czas było niezwykle wyrównane i dopiero końcówka zadecydowała o ostatecznym zwycięstwie gospodyń. W kluczowych momentach trafiały Julija Rytsikowa oraz debiutantka w EBLK - Natalie Hurst. Najlepszą zawodniczka InvestInTheWest była jednak Paulina Misiek, która rzuciła 25 punktów. 18 punktów i 7 zbiórek dla ekipy z Gdyni zanotowała Kahleah Copper.