Basket 90 wygrywa w Sosnowcu

,

Basket 90 Gdynia pokonał JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 98:70 w jedynym środowym spotkaniu 17. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet.

,

Koszykarki z Gdyni przyjechały do Sosnowca jak po swoje i nie dały cienia szans zawodniczkom z Sosnowca, kto był dzisiaj lepszy na parkiecie przy ulicy Żeromskiego. To druga porażka „jasek” pod wodzą nowego trenera, jednak obie drużyny, które spłatał mu los okazały się poza zasięgiem koszykarek JAS-FBG Zagłębia Sosnowiec.

Już od pierwszych minut bardzo skuteczne w drużynie przyjezdnych były K. Vitola oraz K. Copper, które już w pierwszych 6 minutach zdobyły łącznie 15 punktów. Do tego z każdą upływająca minutą pierwszej kwarty ten wynik śrubowały ich koleżanki z drużyny. Ostatecznie obie drużyny zakończyły tę część gry wynikiem 13:30.

Druga część gry była dużo bardziej wyrównana, jednak strat z pierwszej nie dało się po prostu odrobić przy tak dysponowanych koszykarkach Basketu 90 Gdynia i świetnie grającej Victorii Jankoskiej.

W sumie przyjezdne wygrały wszystkie trzy kwarty różnicą 31 punktów, oddając jedynie 3 w ostatniej kwarcie, co przełożyło się na końcowy wynik – 70:98

Najlepszą zawodniczką Basketu 90 była Victoria Jankoska z 21 punktami, 4 zbiórkami i 6 asystami. Robyn Parks zdobyła 26 punktów i 6 asyst dla JAS-FBG Zagłębia.