17. kolejka: Hit dla CCC Polkowice

W niedzielnym hicie CCC Polkowice odniosło zwycięstwo nad Artego Bydgoszcz 81:71. Energa Toruń pokonała Ślęzę Wrocław 72:49 w jednym z najciekawszych sobotnich meczów Energa Basket Ligi Kobiet. W innym starciu Widzew Łódź wygrał po dogrywce z PGE MKK Siedlce 76:73.

CCC Polkowice - Artego Bydgoszcz 81:71

Hit Energa Basket Ligi Kobiet spełnił wymagania kibiców. Spotkanie było bardzo wyrównane i tak naprawdę rozstrzygnęło się dopiero w ostatniej kwarcie, w której polkowiczanki przyspieszyły tempo i odskoczyły rywalkom. Ostatecznie CCC cieszyło się z pierwszego w tym sezonie zwycięstwa z drużyną z Bydgoszczy - 81:71. Temi Fagbenle zanotowała dla gospodyń 22 punkty i 12 zbiórek. W ekipie gości wyróżniała się Denesha Stallworth z 23 punktami i 4 zbiórkami.

Więcej o tym meczu | Galeria zdjęć

----

Enea AZS Poznań - InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. 80:97

Gospodynie w pierwszej połowie grały bardzo dobrze i po 20 minutach gry prowadziły nawet ośmioma punktami. Kluczowa okazała się jednak trzecia kwarta. To właśnie w niej gorzowianki całkowicie przejęły inicjatywę. Tę część meczu wygrały aż 33:12 i zaczęły kontrolować wydarzenia na parkiecie. Ostatecznie zwyciężyły aż 97:80. Julija Rytsikowa zanotowała 22 punkty i 5 zbiórek, a Jazmine Davis rzucił 27 punktów.

----

TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski - Wisła CanPack Kraków 65:77

Ostrovia przez całe spotkanie dzielnie walczyła z utytułowanym rywalem, ale Wisła CanPack kontrolowała wydarzenia na parkiecie. Mimo niezłej postawy Jordan Jones oraz Marie Mfoula krakowianki nie pozwalały się dogonić. Ostatecznie zwyciężyły różnicą 12 punktów. Najlepszą zawodniczką ekipy przyjezdnej była Giedre Labuckiene z 17 punktami i 5 zbiórkami. Mfoula zanotowała dla gospodyń 14 punktów.

----

Energa Toruń - 1KS Ślęza Wrocław 72:49

W pierwszej kwarcie nie do zatrzymania była Alexis Hornbuckle i głównie dzięki jej 14 punktom Energa prowadziła 29:16. Ślęza tak naprawde powalczyła tylko w trzeciej części gry, ponieważ w pozostałych zdecydowanie lepsze i nie dawały żadnych szans mistrzyniom Polski. Hornbuckle zakończyła to spotkanie z 21 punktami, 9 zbiórkami i 5 asystami na koncie. W ekipie z Wrocławia najlepsza była Sharnee Zoll z 13 punktami, 6 zbiórkami i 7 asystami.

----

Widzew Łódź - PGE MKK Siedlce 76:73 (po dogrywce)

To był niezwykle ważne spotkanie dla obydwu drużyn i było to widoczne po jego przebiegu. Rywalizacja cały czas była niezwykle wyrównana. W końcówce większe szanse na zwycięstwo miała ekipa PGE MKK, ale do dogrywki doprowadziła Daria Zawidna. W dogrywce ważne punkty notowała też Roksana Schmidt i to Widzew cieszył się z wygranej 76:73. Schmidt zakończyła ten mecz z 19 punktami i 5 zbiórkami na koncie. Oksana Mołłowa rzuciła 29 punktów dla siedlczanek.