18. kolejka: Zwycięski rzut Mansfield, CCC wygrywa w Krakowie

Dużo emocji w niedzielnych meczach Energa Basket Ligi Kobiet! Zobacz wyniki.

PGE MKK Siedlce - Energa Toruń 59:61

Trójka Lauren Mansfield na dwie sekundy przed końcem zapewniła Enerdze zwycięstwo w Siedlcach! Spotkanie było bardzo wyrównane, a po rzucie Oksany Mołłowej gospodynie były niezwykle blisko sprawienia niespodzianki. Po 14 punktów dla zespołu z Torunia zanotowały Kelley Cain oraz Monika Grigalauskyte. Po 15 punktów dla PGE MKK rzuciły Katarzyna Trzeciak oraz Magdalena Parysek-Bochniak.

Więcej o tym meczu | Galeria zdjęć

----

1KS Ślęza Wrocław - TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski 82:63

Mistrzynie Polski świetnie weszły w ten mecz i już po 10 minutach miały 10 punktów przewagi. Później Ostrovia nawiązywała wyrównaną walkę, ale nie potrafiła odrobić strat. W ostatniej kwarcie wrocławianki zapewniły sobie bezpieczne zwycięstwo. Kourtney Treffers z 17 punktami była najlepszą zawodniczką Ślęzy. 16 punktów i 7 zbiórek dla ostrowianek zanotowała Breanna Lewis.

----

Wisła CanPack Kraków - CCC Polkowice 64:69

Krakowianki bardzo dobrze zaczęły to spotkanie, ale w drugiej połowie CCC nie tylko odrobiło straty, ale też wyszło na prowadzenie. W końcówce polkowiczanki zachowały zimną krew i ostatecznie cieszyły się ze zwycięstwa. Najlepszą zawodniczką ekipy przyjezdnej była Temitope Fagbenle z 29 punktami i 5 zbiórkami. 23 punkty, 5 zbiórek i 4 asysty zanotowała Leonor Rodriguez.

----

Artego Bydgoszcz - Basket 90 Gdynia 92:85 (po dogrywce)

Spotkanie toczyło się falami - raz jedna, a raz druga drużyna zdobywała przewagę. Rzut wolny w końcówce podstawowego czasu gry w wykonaniu Kahleah Copper oznaczał dogrywkę. W dodatkowym czasie gry nie do zatrzymania była Jennifer O’Neill i to dzięki niej Artego zwyciężyło 92:85. Amerykanka zanotowała w tym meczu 24 punkty i 6 zbiórek. Copper rzuciła aż 37 punktów dla Basketu 90.

-----

InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. - Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 66:77

Pierwsze 20 minut to bardzo wyrównana walka, ale w drugiej połowie zespół z Lublina zaczął przejmować inicjatywę. Kluczową zawodniczką ekipy Pszczółek była Dajana Butulija, która zdobyła 28 punktów, 4 zbiórki i 4 asysty. 15 punktów, 10 asyst i 5 zbiórek dla gorzowianek zanotowała Natalie Hurst.