19. kolejka: CCC lepsze od Ślęzy w hicie

W hicie Energa Basket Ligi Kobiet CCC Polkowice pokonało Ślęzę Wrocław 71:62. Jak zakończyły się inne środowe spotkania?

KS JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec - Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 73:75

Pierwsza połowa była bardzo dobra dla gospodyń, które po 20 minutach rywalizacji prowadziły dziewięcioma punktami. W kolejnych kwartach zespół z Lublina powoli odrabiał straty, a końcówka była niezwykle wyrównana. W ostatnich dwóch minutach Pszczółka zanotowała serię 8:0, a kluczowe akcje kończyły Kateryna Dorogobuzowa oraz Uju Ugoka. Dzięki temu zespół przyjezdny wygrał 75:73. Najlepszą zawodniczką ekipy z Sosnowca była Robyn Parks z 21 punktami. Dajana Butulija zanotowała 18 punktów, 7 zbiórek i 8 asyst dla lublinianek.

Relacja z meczu |

-----

TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski - PGE MKK Siedlce 77:74

Pierwszą kwartę PGE MKK wygrało siedmioma punktami, ale kolejne układały się po myśli gospodyń. Jeszcze na 40 sekund przed końcem mieliśmy remis. Później ważny rzut wolny trafiła Jordan Jones, a kluczowa akcja należała do Moniki Naczk. Do dogrywki próbowała doprowadzić Magdalena Parysek-Bochniak, ale ostatecznie to Ostrovia zwyciężyła trzema punktami. Po 16 punktów dla ekipy z Ostrowa rzuciły Monika Naczk oraz Breanna Lewis. Oksana Mołłowa zanotowała dla ekipy z Siedlec 28 punktów, 8 zbiórek i 4 asysty.

Relacja z meczu | Galeria zdjęć

----

CCC Polkowice - Ślęza Wrocław 71:62

Hit stał na bardzo dobrym poziomie! Kluczowa była druga kwarta, którą CCC wygrało aż 22:8, pokazując się świetnie zarówno w ataku, jak i w obronie. Ślęza próbowała jeszcze odrobić straty, ale brązowe medalistki z zeszłego sezonu kontrolowały sytuację. Ostatecznie wygrały dziewięcioma punktami. Najlepszą zawodniczką polkowiczanek była Artemis Spanou z 25 punktami i 6 zbiórkami. Sharnee Zoll-Norman zanotowała 29 punktów i 5 zbiórek.

----

Enea AZS Poznań - Artego Bydgoszcz 48:68

Już po pierwszej połowie Artego miało 13 punktów przewagi i powoli obejmowało kontrolę nad spotkaniem. Trzecia kwarta była bardzo wyrównana, ale Enea AZS nie potrafiła odrabiać strat. Ostatnia część meczu już niczego nie zmieniła, a bydgoszczanki cieszyły się z pewnego zwycięstwa. Po 15 punktów dla zespołu Tomasza Herkta rzuciły Elżbieta Międzik, Jennifer O’Neill oraz Justyna Żurowska-Cegielska. 14 punktów dla ekipy z Poznania zdobyła Jazmine Davis.