23. kolejka: Niespodzianka w Sosnowcu, niesamowita Swanier!

JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec sprawiło sporą niespodziankę w Energa Basket Lidze Kobiet - pokonało Wisłę CanPack Kraków 78:59. Świetny mecz rozegrała Naketia Swanier - zdobyła 21 punktów, 15 zbiórek i 13 asyst! Jak wyglądały inne mecze tej kolejki?

KS JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec - Wisła CanPack Kraków 78:59

Już pierwsza kwarta była bardzo dobra dla gospodyń, bo prowadziły po niej siedmioma punktami. Co ciekawe, w kolejnej części meczu Wisła CanPack wcale nie odrabiała strat - wręcz przeciwnie, to JAS-FBG Zagłębie powiększało przewagę. Sosnowiczanki kontynuowały świetną grę w drugiej połowie i ostatecznie zwyciężyły 78:59. Naketia Swanier zanotowała triple-double: zdobyła 21 punktów, 15 zbiórek i 13 asyst! 14 punktów, 4 zbiórki i 5 asyst dla krakowianek zdobyła Maurita Reid.

Więcej o tym meczu | Galeria zdjęć

-----

Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin - PGE MKK Siedlce 87:66

Pierwsza kwarta była jeszcze dość wyrównana, ale wszystko zmieniło się w drugiej części meczu. Gospodynie utrzymały swoją wysoką skuteczność ofensywną, a jednocześnie zatrzymały rywalki na dziewięciu punktach. To pozwoliło im już w pełni kontrolować wydarzenia i pewnie wygrać. Feyonda Fitzgerald zanotowała w tym meczu 19 punktów i 6 zbiórek. Magdalena Parysek-Bochniak zdobyła dla PGE MKK 17 punktów i 5 zbiórek.

----

InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. - 1KS Ślęza Wrocław 72:86

Już od pierwszej kwarty można było zauważyć przewagę mistrzyń Polski, które prezentowały się bardzo dobrze w ofensywie. Skuteczne były Elina Dikeoulakou oraz Tijana Ajduković, a po 20 minutach Ślęza miała 11 punktów przewagi. Kolejne części meczu były bardziej wyrównane, ale kończyły się brakiem odrabiania strat przez gospodynie. Ostatecznie wrocławianki zwyciężyły 86:72. Dikeoulakou zakończyła ten mecz z 19 punktami, 9 zbiórkami i 5 asystami. Carolyn Swords zanotowała 18 punktów i 7 zbiórek dla gospodyń.

----

Basket 90 Gdynia - Energa Toruń 83:89

Pierwsza połowa układała się po myśli gospodyń, które spokojnie kontrolowały wydarzenia na parkiecie. Po 20 minutach prowadziła 10 punktami. Energa chciała to jednak zmienić i w kolejnych częściach spotkania odrabiała straty. To się ostatecznie udało w czwartej kwarcie. W ważnych momentach trafiała Lauren Mansfield, a torunianki wygrały 89:83. Monika Grigalauskyte zdobyła dla gości aż 25 punktów i 6 zbiórek. Kahleah Copper i Anna Makurat rzuciły po 17 punktów dla Basketu 90.

----

Enea AZS Poznań - Widzew Łódź 80:71

W pierwszej kwarcie Widzew pokazał ogromne możliwości ofensywne i prowadził po 10 minutach ośmioma punktami. W drugiej części meczu jeszcze powiększył przewagę, a dzięki temu kontrolował sytuację. To zmieniło się w trzeciej kwarcie - tym razem to Enea AZS grała świetnie i odrobiła większość strat. W trakcie ostatnich 10 minut gospodynie wyszły na prowadzenie i utrzymały je do końca meczu. Jazmine Davis zanotowała 24 punkty, 7 zbiórek i 4 asysty. 21 punktów i 5 zbiórek zdobyła Kathleen Scheer.

----

CCC Polkowice - TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski 116:39

Pierwsza kwarta zakończyła się wygraną CCC 23:6 i to już wydawało się ogromną przewagą. Ale w drugiej części meczu gospodynie się poprawiły - po pierwszej połowie wygrywały aż 60:16 i ich zwycięstwo nie było w żadnym stopniu zagrożone. Ostatnią kwartę CCC rozpoczęło od serii 11:0 i ostatecznie wygrało aż 116:39. 15 punktów rzuciła Alysha Clark. 13 punktów dla Ostrovii zanotowała Hanna Ruljowa.