24. kolejka: Wisła CanPack górą w hicie z Artego!

W środowym hicie Energa Basket Ligi Kobiet Wisła CanPack Kraków pokonała Artego Bydgoszcz 86:61. Sprawdź inne wyniki!

Wisła CanPack Kraków - Artego Bydgoszcz 86:61

Pierwsza połowa pokazała, że Wisła CanPack chce postawić bardzo trudne warunki w tym spotkaniu. Wicemistrzynie Polski kontrolowały sytuację, a po 20 minutach prowadziły już 15 punktami. W drugiej połowie nic się nie zmieniło - Artego nie było w stanie odrobić takich strat, a krakowianki powiększały nawet prowadzenie. 22 punkty i 12 zbiórek zanotowała Cheyenne Parker. Po 11 punktów dla bydgoszczanek rzuciły Julie McBride oraz Dragana Stanković.

Więcej o tym meczu | Galeria zdjęć

-----

Widzew Łódź - Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 61:77

W pierwszej kwarcie lublinianki zdobyły małą przewagę, ale już w kolejnej rywalizacja była niezwykle wyrównana. Nic więc dziwnego, że w trzeciej części meczu Widzew odrobił znaczną część strat. Później jednak Pszczółka opanowała sytuację i już do końca spokojnie prowadziła swoją grę. Ostatecznie wygrała 77:61. Uju Ugoka znowu zagrała świetnie - zanotowała 26 punktów i 8 zbiórek. Elżbieta Paździerska rzuciła 15 punktów dla gospodyń.

------

TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski - Basket 90 Gdynia 55:88

Zespół z Ostrowa tylko w pierwszej kwarcie nawiązał rywalizację z ekipą z Gdyni. Już w drugiej kwarcie Basket 90 znaczenie uciekł rywalkom, a w kolejnych częściach spotkania dominował. Ostatecznie zwyciężył aż 88:55. Po 21 punktów dla przyjezdnych rzuciły Kahleah Copper i Victoria Jankoska. Breanna Lewis zanotowała 22 punkty i 9 zbiórek.

-----

PGE MKK Siedlce - InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. 69:79

Drużyna z Gorzowa w pierwszej połowie budowała minimalną przewagę, ale nie była ona jeszcze bezpieczna. Gospodynie w trzeciej kwarcie odrobiły część strat, ale w ostatniej części meczu InvestInTheWest zaprezentowało dobrą grę w ataku i dzięki temu wygrało dziesięcioma punktami. Carolyn Swords zanotowała 21 punktów, 4 zbiórki i 3 asysty. Oksana Mołłowa zdobyła 30 punktów, 10 zbiórek i 5 asyst.

----

Energa Toruń - Enea AZS Poznań 96:64

Pierwsza kwarta była zaskakująca - przyjezdne prowadziły po niej jednym punktem. W kolejnych częściach meczach Energa pokazała jednak moc ofensywną i całkowicie opanowała sytuację. Szczególnie w trzeciej kwarcie, którą wygrała aż 29:8. Ostatecznie torunianki zwyciężyły aż 96:64. Po 15 punktów dla gospodyń rzuciły Kelley Cain i Agnieszka Skobel. Kateryna Rymarenko zanotowała dla gości 14 punktów i 8 zbiórek.