25. kolejka: Artego wygrywa we Wrocławiu

Artego Bydgoszcz wygrało we Wrocławiu ze Ślęzą 66:53 w niedzielnym hicie EBLK. Energa Toruń pokonała po dogrywce Pszczółkę Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 66:63 w najciekawszym sobotnim meczu Energa Basket Ligi Kobiet. Sprawdź inne wyniki.

Ślęza Wrocław - Artego Bydgoszcz 53:66

Pierwsza kwarta była kluczowa w tym spotkaniu. Przyjezdne wygrały ją różnicą 10 punktów i dzięki temu mogły kontrolować sytuację. Ślęza nie była skuteczna w ofensywie i w kolejnych częściach spotkania nie była w stanie odrobić strat. Ostatecznie Artego zwyciężyło 66:53. Denesha Stallworth zanotowała w tym meczu 17 punktów i 6 zbiórek. Tijana Ajduković zdobyła 14 punktów i 9 zbiórek.

Więcej o tym meczu | Galeria zdjęć

------

Basket 90 Gdynia - CCC Polkowice 67:96

Już pierwsza kwarta pokazała, że będzie to bardzo trudny mecz dla gdynianek. W drugiej CCC zagrało jeszcze lepiej i już całkowicie kontrolowało wydarzenia na parkiecie. Polkowiczanki były nie do zatrzymania w ataku i ostatecznie wygrały bardzo pewnie. Temitope Fagbenle zanotowała 24 punkty i 9 zbiórek. 16 punktów i 3 zbiórki dla gospodyń zdobyła Kristine Vitola.

-----

Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin - Energa Toruń 63:66

Bardzo ciekawy mecz w Lublinie. Właściwie co kwartę wynik zmieniał się na korzyść to jednej, to drugiej strony. W końcówce czwartej części meczu trafienie Feyondy Fitzgerald dało kolejny remis. Energa nie zdążyła już odpowiedzieć, a to oznaczało dogrywkę! W dodatkowym czasie gry kluczowe trafienia należały do Katarzyny Maliszewskiej i Lauren Mansfield. Torunianki wygrały 66:63. Kelley Cain zanotowała 14 punktów, 20 zbiórek i 3 asysty. Feyonda Fitzgerald zdobyła 24 punkty, 6 zbiórek i 4 asysty.

Więcej o tym meczuGaleria zdjęć

----

KS JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec - PGE MKK Siedlce 74:65

W pierwszej połowie spotkanie było niezwykle wyrównane, a lekką przewagę miała nawet ekipa z Siedlec. Wszystko zmieniło się jednak w trzeciej kwarcie. JAS-FBG Zagłębie zbudowało prowadzenie, które jeszcze bardziej powiększało w kolejnej części meczu. Ostatecznie zespół z Sosnowca wygrał 74:65, a 20 punktów, 8 zbiórek i 4 asysty zdobyła Robyn Parks. Dla gości 17 punktów, 7 zbiórek i 5 asyst zanotowała Magdalena Parysek-Bochniak.

---

Widzew Łódź - InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. 76:89

Spotkanie pełne zmian prowadzenia - lepiej rozpoczął Widzew, ale już kolejnej kwarcie zespół przyjezdny odrobił wszystkie straty. Kluczowa tak naprawdę była ostatnia część meczu. W niej zdecydowanie lepiej poradziły sobie gorzowianki i ostatecznie zwyciężyły 89:76. Paulina Misiek zdobyła 25 punktów i 8 zbiórek. Brandi Harvey-Carr zanotowała 24 punkty i 6 zbiórek.

---

Enea AZS Poznań - TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski 59:71

W pierwszej połowie krok po kroku Ostrovia budowała przewagę, którą utrzymała do końca spotkania. Enea AZS na początku ostatniej kwarty starała się gonić rywalki, ale to się nie udało - zespół z Ostrowa całkowicie kontrolował sytuację i ostatecznie wygrał 71:59. Katarzyna Motyl zanotowała w tym meczu 22 punkty, 6 zbiórek i 4 asysty. Jazmine Davis zdobyła 20 punktów i 6 zbiórek dla gospodyń.