26. kolejka: Artego pierwsze, Wisła CanPack lepsza od Ślęzy

Artego Bydgoszcz wygrywa i zajmuje pierwsze miejsce po sezonie zasadniczym Energa Basket Ligi Kobiet. Druga będzie Wisła CanPack Kraków, która wygrała ze Ślęzą Wrocław 71:70.

1KS Ślęza Wrocław - Wisła CanPack Kraków 70:71

Spotkanie cały czas było bardzo wyrównane, chociaż po pierwszej połowie to krakowianki prowadziły czterema punktami i były w lepszej sytuacji. Sytuacja była jednak ciągle zacięta. Półtorej minuty przed końcem to Ślęza była bliższa wygranej, ale kluczową trójkę trafiła Leonor Rodriguez. W końcówce obie drużyny już niczego nie trafiły i to Wisła CanPack cieszyła się ze zwycięstwa. Cheyenne Parker zanotowała aż 32 punkty i 8 zbiórek. Sharnee Zoll zdobyła 14 punktów, 12 asyst i 6 zbiórek.

Więcej o tym meczu | Galeria zdjęć

----

CCC Polkowice - Enea AZS Poznań 96:66

Pierwsza kwarta była jeszcze bardzo wyrównana, ale już w drugiej części meczu CCC pokazało swoją moc ofensywną. Polkowiczanki rzuciły wtedy aż 34 punkty i dzięki temu już do samego końca mogły kontrolować wydarzenia na parkiecie. Ostatecznie wygrały 96:66. Artemis Spanou zanotowała aż 24 punkty i 14 zbiórek. Jazmine Davis zdobyła 24 punkty i 7 asyst.

----

TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski - Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 88:78

Zespół z Ostrowa bardzo dobrze rozpoczął ten mecz i to w pewnym momencie wystarczało do kontrolowania sytuacji. Przed ostatnią kwartą wynik był jednak dość wyrównany i Ostrovia musiała włączyć piąty bieg w ataku w kolejnych 10 minutach. Zwycięstwo potwierdza, że to się udało. Monika Naczk i Katarzyna Motyl rzuciły po 19 punktów. Uju Ugoka zdobyła 27 punktów i 12 zbiórek.

---

Energa Toruń - InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. 77:67

Początkowe minuty lepiej układały się dla zespołu z Gorzowa, ale już w drugiej kwarcie można było zauważyć przewagę Energi. Podobnie było w trzeciej części meczu, kiedy torunianki pozwoliły rywalkom na rzucenie zaledwie ośmiu punktów. Ostatecznie gospodynie wygrały 77:65. Kelley Cain zanotowała 14 punktów i 12 zbiórek. Natalie Hurst zdobyła 20 punktów, 8 zbiórek i 5 asyst.

Więcej o tym meczuGaleria zdjęć

----

Widzew Łódź - KS JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 83:84

Widzew musiał wygrać, aby uniknąć ostatniego miejsca w tabeli EBLK. Spotkanie było niezwykle wyrównane i widać było, że zespół z Łodzi bardzo chce wygrać. W samej końcówce kluczowe trafienia notowała Egle Siksniute - to dzięki rzutowi wolnemu ze zwycięstwa cieszyła się drużyna z Sosnowca. Kathleen Scheer zdobyła dla Widzewa 25 punktów i 12 zbiórek. Robyn Parks zanotowała 29 punktów i 9 zbiórek.

---

PGE MKK Siedlce - Artego Bydgoszcz 58:99

Inaugurująca kwarta pokazywała, że PGE MKK będzie chciało walczyć z liderkami jak równy z równym. Wszystkie zmieniła druga część meczu - Artego straciło tylko siedem punktów, a samo rzuciło aż 30. To wystarczyło do objęcia pełnej kontroli nad meczem. Ostatecznie przyjezdne zwyciężyły 99:58. Julia Adamowicz zanotowała 20 punktów i 7 zbiórek. Oksana Mołłowa zdobyła 19 punktów, 4 zbiórki i 5 asyst.