Ćwierćfinał, mecze 1: Wyjazdowe zwycięstwa Basketu 90 i Ślęzy

W pierwszych meczach ćwierćfinałowych Energa Basket Ligi Kobiet zwycięstwa odniosły drużyny Basketu 90 Gdynia, Ślęzy Wrocław, Wisły CanPack Kraków oraz CCC Polkowice. Mecze nr 2 już w środę!

Artego Bydgoszcz - Basket 90 Gdynia 67:72 (stan rywalizacji 0:1)

Bydgoszczanki bardzo dobrze rozpoczęły ten mecz, po 10 minutach prowadziły 11 punktami i wydawało się, że będą kontrolować wydarzenia na parkiecie. W drugiej kwarcie dominowały jednak zawodniczki Basketu 90, które zdobyły nawet przewagę. Kluczowa była ostatnia kwarta - bardzo ważne rzuty wolne trafiły Victoria Jankoska oraz Chantelle Handy i to gdynianki zwyciężyły 72:67. Kristine Vitola zanotowała 18 punktów i 6 zbiórek. Denesha Stallworth zanotowała 23 punkty.

Więcej o tym meczu | Galeria zdjęć

---

Wisła CanPack Kraków - InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. 73:61 (stan rywalizacji 1:0)

Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana i zakończyła się minimalnym prowadzeniem przyjezdnych. W kolejnej części meczu Wisła CanPack zagrała świetnie przede wszystkim w obronie i odskoczyła rywalkom. Druga połowa była już zdecydowanie bardziej wyrównana, ale to krakowianki kontrolowały sytuację na boisku. Ostatecznie wygrały różnicą 12 punktów. 21 punktów, 4 zbiórki i 6 asyst zanotowała Leonor Rodriguez. 15 punktów dla gorzowianek rzuciła Paulina Misiek.

---

CCC Polkowice - Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 100:66 (stan rywalizacji 1:0)

Inaugurujące 10 minut było dość wyrównane i mimo że zakończyło się małą przewagą CCC, to wynik ciągle nie był przesądzony. W drugiej kwarcie gospodynie pokazały moc ofensywną - rzuciły 31 punktów i odskoczyły. Pszczółka w kolejnych częściach meczu grała już lepiej, ale nie była w stanie odrobić strat. Artemis Spanou zanotowała 21 punktów, 7 zbiórek i 3 asysty. Feyonda Fitzgerald rzuciła 30 punktów.

---

Energa Toruń - Ślęza Wrocław 61:71 (stan rywalizacji 0:1)

Mistrzynie Polski świetnie weszły w ten mecz - nie pozwalały rywalkom na wiele w ataku i po 10 minutach prowadziły 10 punktami. W kolejnych częściach meczu Energa starała się gonić, ale Ślęza ciągle była minimalnie lepsza. Nawet w ostatniej kwarcie torunianki jeszcze się zbliżały - ostatecznie to zespół z Wrocławia zwyciężył 70:61. Elina Dikeoulakou zanotowała 22 punkty i 4 asysty. 18 punktów, 6 zbiórek i 3 asysty zdobyła Alexis Hornbuckle.