Ćwierćfinały, mecze 3: CCC i Wisła CanPack już w półfinale!

CCC pokonało Pszczółkę Polski-Cukier AZS-UMCS 95:61, a Wisła CanPack ograła 85:84 InvestInTheWest AZS AJP - to oznacza, że zespoły z Polkowic i Krakowa już awansowały do półfinału! Mecze nr 3 wygrały również ekipy Basketu 90 Gdynia i Ślęzy Wrocław.

Ślęza Wrocław - Energa Toruń 87:65 (stan rywalizacji 2-1)

W pierwszej kwarcie gospodynie grały świetnie w ataku i głównie dzięki temu prowadziły już dziewięcioma punktami. W drugiej części meczu powiększały swoją przewagę. Energa starała się odrabiać straty w kolejnej kwarcie, ale ostatecznie wrocławianki na to nie pozwoliły i zwyciężyły pewnie 87:65. Elina Dikeoulakou zdobyła 18 punktów i 5 asyst. W ekipie gości Kelley Cain zanotowała 24 punkty i 11 zbiórek.

Więcej o tym meczu | Galeria zdjęć

-----

InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. - Wisła CanPack Kraków 84:85 (stan rywalizacji 0-3)

Już po pierwszej kwarcie gospodynie prowadziły 11 punktami, a później powiększyły tę przewagę o kolejne dwa. W drugiej połowie, a szczególnie w ostatniej kwarcie Wisła CanPack rzuciła się w szaleńczy pościg. Na 50 sekund przed końcem po trafieniu Cheyenne Parker przyjezdne przegrywały już tylko punktem. Kluczowe rzuty wolne wykonała Leonor Rodriguez i mimo że akcję miały jeszcze gorzowianki, to z końcowego triumfu i awansu do półfinału cieszyły się krakowianki! Rodriguez zanotowała w tym meczu 30 punktów, 4 zbiórki i 3 asysty. Aleksandra Pawlak zanotowała 22 punkty i 3 asysty.

Więcej o tym meczu

-----

Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin - CCC Polkowice 61:95 (stan rywalizacji 0-3)

Już od pierwszej kwarty widać było, że CCC przyjechało do Lublina z zamiarem zwycięstwa. Po 20 minutach gry polkowiczanki prowadziły już 15 punktami, a to sprawiało, że kolejne części spotkania były już właściwie tylko formalnością. Przyjezdne całkowicie kontrolowały wydarzenia na parkiecie i zwyciężyły aż 95:61. Temitope Fagbenle zanotowała 19 punktów, 10 zbiórek i 3 asysty. Feyonda Fitzgerald rzuciła 19 punktów.

---

Basket 90 Gdynia - Artego Bydgoszcz 65:59 (stan rywalizacji 2-1)

Pierwsza kwarta ułożyła się zdecydowanie dla gospodyń, które prowadziły nawet ośmioma punktami. W drugiej części meczu Artego odrobiło większość strat i o wszystkim musiały decydować kolejne kwarty. W ostatniej bydgoszczanki doprowadziły do remisu, ale w końcówce trafienia Kahleah Copper i Sofiji Aleksandravicius zapewniły zwycięstwo gdyniankom. Obie rzuciły w tym meczu po 17 punktów. W ekipie gości najlepsza była Dragana Stanković z 16 punktami i 7 zbiórkami.