CCC już w finale! Artego walczy

CCC Polkowice pokonało po raz trzeci Wisłę CanPack Kraków - tym razem 57:53 - i tym samym zagra w finale Energa Basket Ligi Kobiet. Artego wygrało wygrało we Wrocławiu ze Ślęzą 85:79, a to oznacza, że w czwartek zobaczymy w tej parze mecz nr 4.

CCC Polkowice - Wisła CanPack Kraków 57:53 (stan rywalizacji 3-0)

Gospodynie świetnie weszły w ten mecz, ale już w drugiej kwarcie krakowianki odrobiły wszystkie straty z nawiązką! Kolejne części meczu były bardzo wyrównane, a wynik spotkania przesądzał się w ostatnich minutach. Kluczową trójkę trafiła Miljana Bojović i to właśnie CCC cieszyło się z trzeciego zwycięstwa w serii i awansu do finału. Alysha Clark zanotowała w tym meczu 15 punktów i 12 zbiórek. Po 16 punktów dla Wisły CanPack zdobyły Cheyenne Parker oraz Maurita Reid.

Więcej o tym meczu | Galeria zdjęć

----

Ślęza Wrocław - Artego Bydgoszcz 79:85 (stan rywalizacji 2-1)

Po pierwszej połowie Artego prowadziło ośmioma punktami, co stawiało bydgoszczanki w bardzo dobrej sytuacji przed kolejnymi kwartami. W trzeciej części spotkania Ślęza odrobiła jednak część strat, co oznaczało, że do samego końca walka będzie bardzo wyrównana. Ostatecznie bydgoszczanki utrzymały przewagę i dlatego zwyciężyły 85:79. To oznacza, że w czwartek w tej parze zobaczymy mecz nr 4. Dragana Stanković zanotowała 18 punktów i 5 zbiórek. Agnieszka Kaczmarczyk zdobyła 19 punktów i 5 zbiórek.