Artego zagra w wielkim finale!

,

Artego Bydgoszcz w decydującym, piątym meczu półfinału Energa Basket Ligi Kobiet pokonało Ślęzę Wrocław 85:54 i dzięki temu zagra w wielkim finale!

,

Już po 90 sekundach gry Artego niesione dopingiem kompletu publiczności która dziś wypełniła Artego Arenę prowadziło 7:0. Z łatwością pod kosz Ślęzy przedostawały się Elżbieta Międzik i Jennifer O'Neill, a z dystansu skutecznie przymierzyła Julie McBride. Wrocławianki zdołały szybko odrobić straty dzięki trafieniom Kourtney Treffers. Bydgoszczanki w ataku były jednak zdecydowanie skuteczniejsze i po pierwszej kwarcie prowadziły 22:12.

W drugiej części mistrzynie Polski zaczęły lepiej, ale w kolejnych minutach nie potrafiły znaleźć sposobu na defensywę gospodyń. Przewaga Artego sięgnęła 15 punktów, a na przerwę oba zespoły zeszły z wynikiem 37:24.

Trzecią kwartę wręcz koncertowo rozgrywały bydgoszczanki, co chwilę umieszczając piłkę w koszu. Po trzy punktowych akcjach Denneshy Stallworth, Jennifer O'Neill, Elżbiety Międzik i Julie McBride Artego prowadziło 61:38, a skuteczna gra w ataku napędzała równie skuteczną obronę. Ślęza bezradnie próbowała przebijać się pod atakowany kosz, ale nie udawało się to ani Treffers, ani Agnieszce Kaczmarczyk. W ostatniej kwarcie bydgoszczanki poszły za ciosem i jeszcze powiększyły przewagę. Artego wygrała rywalizację półfinałową 3:2. Pierwsze spotkania finałowe w Artego Arenie rozegrane zostaną już w czwartek i piątek.