,

I dzień turnieju w Brzegu

Pierwszy dzień brzeskiego turnieju o Puchar Prezesa KS Odra za nami. Beniaminek polskiej ekstraklasy Nova Trading Toruń przegrał z rosyjskim zespołem Nadieżda Orenburg 64:86. Tylko przez pierwsze kilka minut meczu koszykarki z Torunia wiodły prym na parkiecie.

,

Bardzo dobry mecz rozegrała Beata Predehl, która zdobywając 17 pkt próbowała nawiązać równorzędną walkę z koszykarkami z Orenburga. Podopieczne trenera Dimitrija Szuvagina szybko jednak odskoczyły na bezpieczną przewagę kilkunastu pkt. i pewnie dowiozły zwycięstwo do ostatniej syreny. Nadieżda Orenburg - Nova Trading Toruń 86:64 (25:16, 18:22, 17:13, 26:13)
Nadieżda Orenburg: Shekizova 21, Gozodetskaya 19, Ovchezenko 14. Bezseneva 8, Shamanina 8, Umashina 6, Prozorova 4, Kulicheva 2, Gizdimova 2, Garzilitsa 2.
Nova Trading Toruń: Predehl 17, Borys 10, Sowińska-Broczek 7, Kovalenko 7, Gibbs 6, Dobrzyniewicz 5, Maksel 3, Milewicz 2, Hołownia 2, Bajerska 0. W drugim spotkaniu zmierzyły się koszykarki Cukierków Odry Brzeg z Viktorią Koszyce. Mecz rozpoczął się z kilkunastominutowym opóźnieniem, gdyż drużyna gości dość późno dotarła na miejsce. Cukierki zaczęły od mocnego akcentu. Akcja dwa plus jeden Anny Marczewskiej, a następnie celna trójka ze skrzydła Joanny Chełczyńskiej i na tablicy 6:0 dla Odry. Młode Słowaczki szybko jednak otrząsnęły się po tym ciosie i doprowadziły do remisu, a następnie wyszły na minimalne prowadzenie. Pierwsza kwarta na korzyść gospodyń, jednak w drugiej w szykach Odry nastąpiło rozluźnienie, a wysoka Gatialova, znana z występów na polskich parkietach, trafiała raz po raz spod kosza. Po 20 minutach gry siedmiopunktowe prowadzenie Viktorii Koszyce. Bardzo bolesnej kontuzji doznała kapitan brzeskiej drużyny Lena Proszczenko i Cukierki do końca meczu pozostały bez typowej rozgrywającej, jak wiadomo wciąż kontuzjowana jest Magdalena Rzeźnik. Za rozgrywanie wzięła się Joanna Chełczyńska i z tego zadania wywiązała się wzorcowo. Na trzecią ćwiartkę podopieczne trenera Krzysztofa Kubiaka wyszły bardzo zmotywowane. Bardzo szybko doskoczyły do Słowaczek, koncertową partię rozegrała Anna Marczewska. Odra trzecią kwartę wygrała aż 24:14. Ostatnia odsłona meczu i kolejne osłabienie Odry. Tym razem za piąty faul boisko opuściły kolejno Agnieszka Makowska oraz Izabela Bogdan. Mimo tych osłabień koszykarkom Cukierków Odry Brzeg udało się ostatecznie wygrać mecz 80:78, choć końcówka była bardzo emocjonująca i dużo nie brakowało by Słowaczki doprowadziły do remisu. Cukierki Odra Brzeg - Viktoria Koszyce 80:78 (21:20, 15:23, 24:14, 20:21)
Cukierki Odra Brzeg: Marczewska 25, Dubojska 16, Chełczyńska 14, Daniel 8, Babicka 6, Bogdan 6, Proszczenko 3, Makowska 2.
Viktoria Koszyce: Pindrochova 18, Gatialova 14, Mokosova 12, Laszlova 11, Kandracova 6, Zentkova 6, Kovacova 5, Kazimirova 4, Potpinkova 2.