,

II dzień turnieju w Brzegu (wieczór)

W meczu o trzecie miejsce rozgrywanego w Brzegu Turnieju o Puchar Prezesa KS Odra zmierzyły się Nova Trading Toruń oraz Viktoria Koszyce.

,

Zawodniczki z Torunia rozpoczęły mecz mocnym akcentem. Już po kilku chwilach prowadziły z młodymi Słowaczkami 9:0. Dzięki takiej wypracowanej przewadze pewnie wygrały pierwszą kwartę. W drugiej ćwiartce gdy wydawało się, że koszykarki Viktorii odrobią stratę punktową, nastąpiła w ich szeregach niemoc strzelecka. Przez ostatnie pięć minut tej kwarty Słowaczki zdobyły zaledwie cztery oczka, przy szesnastu rywalek. Trzecia i czwarta kwarta to minimalne powiększanie przewagi podopiecznych trenera Broczka. Końcowy wynik meczu to 84:60 dla Nova Trading Toruń. Nova Trading Toruń - Viktoria Koszyce 84:60 (22:14, 23:13, 20:17, 19:16)
Nova Trading: Mieszkowska 19, Gibbs 13, Milewicz 10, Borys 7, Maksel 6, Kovalenko 5, Predehl 5, Bajerska 4, Dobrzyniewicz 2, Hołownia 2, Zielińska 0.
Viktoria: Kovacova 13, Gatialova 11, Kazimirova 9, Zentkova 8, Laszlova 6, Kandracova 6, Pindrochova 5, Mokosova 2, Bartanusova 0, Potpinkova 0. W meczu finałowym spotkały się Cukierki Odra Brzeg z Nadieżdą Orenburg. Mecz zapowiadał się bardzo ciekawie, choć faworytem bez wątpienia były zawodniczki rosyjskie. Przewaga wzrostu oraz kontuzje w zespole Cukierków stawiały koszykarki Nadieżdy w roli faworytek. Pierwsza odsłona meczu była bardzo wyrównana. Obie drużyny zaprezentowały bardzo solidną defensywę i trudno było przedrzeć się zawodniczkom na czyste pozycje. Po pierwszej kwarcie jednym oczkiem prowadziły koszykarki z Orenburga. W drugiej kwarcie kluczowy moment dla losów tego meczu. Za piąte przewinienie boisko opuszcza Angela Dubojska i zespół Cukierków zagrał ostatnie dwie kwarty tylko sześcioma zawodniczkami. Koszykarki Nadieżdy bardzo szybkimi kontrami wyprowadzonymi przez Umashinę wypracowały sobie bezpieczną kilkunastopunktową przewagę. Zmęczone podopieczne trenera Krzysztofa Kubiaka nie potrafiły powstrzymać szarżujących Rosjanek. W ostatniej wygranej przez Odrę kwarcie udało zmniejszyć się stratę punktową do 21 oczek. Koszykarki Nadieżdy Orenburg zajęły pierwsze miejsce w Turnieju o Puchar Prezesa KS Odra. Puchar z rąk Prezesa Czesława Greczyna odebrała kapitan drużyny Gozodetskaya. Pozostałe drużyny otrzymały mniejsze pamiątkowe puchary. Cukierki Odra Brzeg - Nadieżda Orenburg 67:88 (18:19, 10:26, 16:25, 23:18)
Cukierki: Marczewska 19, Makowska 13, Chełczyńska 13, Bogdan 11, Daniel 5, Babicka 5, Dubojska 2.
Nadieżda: Shakirova 24, Ovchazenko 16, Gozodetskaya 12, Gizdimova 11, Garzilitsa 11, Prozorova 4, Kulicheva 3, Bezseneva 3, Shamanina 0.