,

Detroit Shock mistrzyniami WNBA

Koszykarki Detroit Shock zostały mistrzyniami zawodowej ligi WNBA. W decydującym meczu pokonały na własnym parkiecie Sacramento Monarchs 80:75 (17:18, 19:26, 22:9, 22:22) i całą rywalizację rozstrzygnęly na swoją korzyść w stosunku 3:2. MVP serii finałowej została dobrze znana polskim kibicom, była gwiazda Polskiej Ligi Koszykówki Kobiet i Lotosu Gdynia - Deanna Nolan.

,

Amerykanka we wszystkich meczach finału była pierwszoplanową postacią swojej drużyny. Również minionej nocy to ona decydowała o obliczu Shock, a co ważniejsze w trzeciej kwarcie poderwała swój zespół do odrabiania strat. W tej części gry Deanna Nolan [na zdjęciu obok] zdobyła dziesięć ze swoich 24 punktów wyprowadzając drużynę z Detroit na prowadzenie (Shock wygrały trzecią kwartę 22:9), którego nie oddały już do końca meczu. Świetny mecz rozegrała także inna znana nam koszykarka - Katie Smith, która w ostatnich dwóch minutach spotkania trafiała jak natchniona. Była rozgrywająca gdyńskiego zespołu w całym meczu zdobyła 17 punktów, miała 6 asyst i 2 zbiórki. Drużyna z Detroit, która mistrzostwo WNBA zdobyła także w 2003 roku, wygrała dwa ostatnie spotkania (po trzech pierwszych meczach przegrywały już 1:2), detronizując tym samym Sacramento Monarchs. Koszykarki tego ostatniego zespołu miały duże apetyty na trzecie mistrzostwo z rzędu. Szyki pokrzyżowała jednak Deanna Nolan i spółka.