,

Turniej o wejście do FGBL: dzień II

Już w drugim dniu turnieju, którego stawką jest awans do Ford Germaz Basket Ligi, poznaliśmy najlepszy zespół pierwszej ligi. Dzięki zwycięstwu nad SMS PZKosz Łomianki awans do ekstraklasy wywalczył zespół Nova Trading VIII LO Toruń.

,

Jeszcze przed meczem dało się wyczuć rangę spotkania. Torunianki rozpoczęły zmagania z SMS-em PZKosz Warszawa od zwycięstwa w pierwszej kwarcie 21:18. W kolejnych, oba zespoły solidarnie zdobywały taką samą ilość punktów i o wszystkim miało zadecydować ostatnie dziesięć minut. W nich Nova Trading utrzymała prowadzenie i ostatecznie wygrała 76:74. W drugim dzisiejszym meczu wygraną odniosły koszykarki Dudy PWSZ Tęczy Leszno, które pokonały MUKS Poznań 60:44. W niedzielę MUKS Poznań zagra z Novą Trading Toruń (godz. 10), a Duda Leszno zmierzy się z SMS-em PZKosz Łomianki (godz. 12). Niezależnie od jutrzejszych wyników zespół z Torunia wywalczył sobie awans do Ford Germaz Basket Ligi (Nova pokonała zarówno SMS jak i Dudę więc w przypadku równej ilości punktów będą się liczyły bezpośrednie mecze). Tabela 1. Nova Trading Toruń 4 +9