,

Wielkie emocje na starcie FGE

Zgodnie z oczekiwaniami pierwsza kolejka Ford Germaz Ekstraklasy przyniosła olbrzymie emocje. Byliśmy świadkami zaciętych meczów, w których nie tylko imponowały swoimi umiejętnościami poszczególne koszykarki, ale także całe zespoły. Tak było chociażby w Poznaniu gdzie drużyny miejscowego INEA AZS-u i AZS-u PWSZ Sowood Gorzów stworzyły niezapomniane widowisko. Równie ciekawie było także na innych parkietach.

,

Celny rzut Joanny Jarkowskiej na trzy sekundy przed końcem meczu dał zwycięstwo INEA AZS-owi Poznań w pierwszym meczu sezonu 2006/2007. Poznanianki po niezwykle emocjonującym meczu, w którym prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie, pokonały AZS PWSZ Sowood Gorzów Wlkp. 72:70. Gorzowiankom na nic się zdała rewelacyjna postawa w czwartej kwarcie Katariny Ristić, która w tej części gry zdobyła 13 punktów. Relację z meczu znajdziesz Tutaj Pabianiczanki były tak mocne, czy może brzeżanki zaprezentowały się słabo - takie pytania zadawali sobie kibice Polfy po dzisiejszej wygranej 69:42. Drużyna Tomasza Herkta nad wyraz łatwo poradziła sobie z rywalem, w czym olbrzymia zasługa Beaty Krupskiej-Tyszkiewicz. Co prawda kobietom w metrykę się nie zagląda, ale oglądając dzisiejszą postawę tej koszykarki śmiało można powiedzieć, że jest jak wino. Z każdym sezonem coraz lepsza. Relację z meczu znajdziesz Tutaj Pomimo ambitnej pogoni w czwartej kwarcie drużyna CCC Polkowice nie potrafiła odwrócić losów meczu i ostatecznie uległa swoim rywalkom 75:83. Rozpędzone koszykarki Lotosu Gdynia nie pozostawiły cienia wątpliwości kto będzie nadawał ton ligowej rywalizacji. Zwłaszcza gdy tak świetną formę strzelecką utrzyma gdyńskiego trio: Anderson - Leciejewska - Kobryn. Jedna Monique Coker to za mało by wygrać z wicemistrzyniami Polski. Relację z meczu znajdziesz Tutaj W trzeciej kwarcie spotkania prysły nadzieje zawodniczek Arcusa SMS PZKosz Łomianki na wyjazdową wygraną w pierwszym meczu sezonu 2006/2007. Ambitne koszykarki z Łomianek zostały wręcz rozbite w tej częsci gry przez Nova Trading Toruń. Gospodynie tego meczu, dzięki bardzo dobrej grze Ryan Coleman, Lady Kovalenko i Beaty Predehl, powiększyły swoją przewagę do 23 "oczek" i stało się jasne, że zwycięzcą może być tylko jeden - Nova Trading. Relację z meczu znajdziesz Tutaj Tylko w pierwszej kwarcie spotkania koszykarki AZS-u Kolegium Karkonoskie Jelenia Góra napędziły starachu faworyzowanej drużynie Wisły Can-Pack Kraków. Po tej części gry akademiczki przegrywały jedynie dwoma punktami, a wszystko za sprawą amerykańskich zawodniczek tego klubu. Później sytuacja wróciła do normy i to mistrzynie Polski znokautowały drużynę przyjezdną 92:62. To było "wejścia smoka" - mówili kibice krakowskiego zespołu. Relację z meczu znajdziesz Tutaj Zaprawione w ligowych bojach łodzianki nie miały większych problemów z pokonaniem beniaminka ekstraklasy. Wystarczyło pierwsze dwadzieścia minut, aby koszykarki Dudy Tęczy Leszno zapomniały o wywiezieniu dwóch punktów z gorącego terenu w Łodzi. ŁKS, prowadzony przez jakże skuteczną Katarzynę Kenig, ostatecznie wygrał z zespołem prowadzonym przez Krzysztofa Zajca 66:57. Mimo porażki wstydu swoim kibicom leszczynianki nie przyniosły. Relację z meczu znajdziesz Tutaj