,

6 kolejka FGE: Niespodzianek ciąg dalszy

W spotkaniach szóstej kolejki najciekawiej było w Pabianicach gdzie miejscowa Polfa uległa minimalnie 56:57 beniaminkowi z Torunia. Duda Leszno walczyła w Gdyni z Lotosem przez trzy kwarty jak równy z równym. Czarny Koń z Jeleniej Góry nadal wygrywa, tym razem odprawił z kwitkiem Arcus SMS, Cukierki nadal nie mogą się przełamać, a Wisła Can Pack demoluje ŁKS, trzecią wygraną w sezonie odniosły CCC Polkowice.

,

Koszykarki Lotosu pokonały Dudę Leszno 79:65, zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo. Podopieczne Krzysztofa Koziorowicza przez trzy kwarty przegrywały z beniaminkiem z Leszna, ale w ostatniej odsłonie zaczęły szczelniej bronić i wyprowadzać kontry. Po raz pierwszy wicemistrzynie Polski wyszły na prowadzenie w czwartej kwarcie przy stanie 55:54 i nie oddały go już do końca odnosząc szóste zwycięstwo w Ford Germaz Ekstraklasie. Więcej o tym meczu przeczytasz TUTAJ Jeśli ktoś myślał, że drużyna ŁKS-u zdoła nawiązać równorzędną walkę z krakowską Wisłą, to swoje sądy musiał zweryfikować już po pierwszej kwarcie. Krakowianki wyszły na parkiet bardzo zmobilizowane. Sygnał do ataku dała Jelena Skerović trafiając tuż po rozpoczęciu gry za trzy. W drugiej połowie kibice zadawali sobie jedynie pytanie czy przy Reymonta pęknie setka? Nie pękła, ale Wisła Can Pack wygrała wysoko 99:54. Więcej o tym meczu przeczytasz TUTAJ Do niespodzianki doszło w Pabianicach, gdzie miejscowa Polfa przegrała z beniaminkiem Ford Germaz Ekstraklasy 56:57. O zwycięstwie gości zadecydowała świetna postawa Ryan Coleman, która zdobyła 26 punktów i zaliczyła 6 zbiórek. Polfie nie pomogło aż 35 punktów duetu Krupska - Tyszkiewicz - Pałka. Więcej o tym meczu przeczytasz TUTAJ Słaba postawa w pierwszej połowie ekipy Cukierków Odry Brzeg w spotkaniu z AZS PWSZ Sowood Gorzów Wielkopolski zadecydowała o porażce podopiecznych Krzysztofa Kubiaka. Zaledwie 19 punktów zdobytych w pierwszej odsłonie przez gospodynie to zdecydowanie za mało aby liczyć na zwycięstwo. W drugiej połowie Cukierki zagrały już skuteczniej, ale gorzowianki nie pozwoliły sobie już wydrzeć zwycięstwa i wygrały pewnie 62:48. Więcej o tym meczu przeczytasz TUTAJ Czarny Koń z Jeleniej Góry nie zwalnia tempa i nadal wygrywa. Dziś podopieczne Rafała Sroki pewnie pokonały Arcus SMS PZKosz Warszawa 85:48. Aż 54 punkty dla drużyny gospodyń zdobył tercet graczy ze Stanów Zjednoczonych, który już po raz czwarty poprowadziły AZS KK do wygranej w Ford Germaz Ekstraklasie. Więcej o tym meczu przeczytasz TUTAJ Pierwsze dwadzieścia minut wstrząsnęło koszykarkami INEI AZS Poznań. Świetnie spisująca się drużyna CCC Polkowice szybko uzyskała wysoką przewagę, która po dwóch kwartach wynosiła aż dziewiętnaście "oczek". Ostatecznie poznanianki zniwelowały straty, ale o zwycięstwie podopiecznych Romana Habera nie mogło być mowy. CCC wygrywa 67:57 i tym samym odnosi trzecią wygraną w sezonie. Więcej o tym meczu przeczytasz TUTAJ