,

FGE: Jelenia Góra zdobyta

Jelenia Góra zdobyta! Lotos Gdynia jest pierwszym zespołem, który w tym sezonie wygrał w Jeleniej. Gdynianki grały bardziej zespołowo i wygrały 66:54. Wisła Can Pack demoluje Cukierki Odra Brzeg 100:56, a CCC bardzo wysoko zwyciężą Arcus SMS 99:52. Kolejny horror i dogrywka w Pabianicach, ale punkty jadą do Gorzowa. Monika Ciecierska wraca i INEA pokonuje ŁKS Siemens AGD 69:51. Nova Trading lepsza w derbach beniaminków.

,

Jedna Jocelyn Penn to za mało, aby pokonać drużynę Lotosu Gdynia, zwłaszcza, gdy zawodzą na całej linii dwie pozostałe koszykarki ze Stanów Zjednoczonych. Keila Beachem i Sabrina Scott zdobyły łącznie tylko siedem punktów, nie dając swojemu zespołowi żadnego wsparcia w ofensywie. Jeleniogórzanki musiały zatem uznać wyższość wicemistrzyń Polski i przegrały ten mecz 54:66. Dla Lotosu była to dziesiąta wygrana w sezonie. Więcej o meczu przeczytasz TUTAJ Wisła Can Pack zdemolowała Cukierki Odra Brzeg wygrywając wysoko 100:56. Trener Omanić dał więcej pograć zmienniczkom, ale nie miało to wpływu na wynik meczu. Dłużej na parkiecie przebywały Agnieszka Fikiel, Edyta Błaszczak i Liad Suez Karni. Cukierkom nie pomógł powrót Eleny Proszczenko, po raz kolejny dobry mecz rozegrała Małgorzata Babicka. Wisła odniosła 10 zwycięstwo w FGE, a za tydzień dwa niepokonane zespoły zagrają w Gdyni. Więcej o meczu przeczytasz TUTAJ Obie ekipy bardzo potrzebowały tej wygranej nic więc dziwnego, że kibice w Pabianicach obejrzeli kolejne trzymające w napięciu do ostatnich sekund spotkanie. Po raz kolejny niestety szczęście odwróciło się od podopiecznych trenera Tomasza Herkta. Polfa popełniła aż 27 strat i to była główna przyczyna porażki pabianickich koszykarek. Więcej o meczu przeczytasz TUTAJ Monika Ciecierska wróciła do gry i akademiczki z Poznania zwyciężają 69:51 z ekipą z Łodzi. Tym razem ciężar gry w zespole trenera Habera wzięły na siebie aż cztery zawodniki Sibora, Ciecierska, Jarkowska i Alelunaite - Jankovska i gospodynie pewnie pokonały łodzianki. Poznanianki wypracowały sobie znaczną przewagę w drugiej kwarcie wygranej 25:12 i do końca spotkania kontrolowały wydarzenia na boisku. Więcej o meczu przeczytasz TUTAJ W Polkowicach niespodzianka wisiała w powietrzu, ale tylko przez pierwsze 20 minut meczu. Młody zespół Arcus SMS PZKosz Łomianki w pierwszej połowie dotrzymywał kroku ekipie trenera Nowakowskiego przegrywając do przerwy tylko 31:39, ale wystarczyła mocniejsza obrona w trzeciej kwarcie i gospodynie uzyskały bezpieczną przewagę. Drużyna z Polkowic wygrała wysoko 99:52, wygrywając drugą połowę 60:21. Więcej o meczu przeczytasz TUTAJ Lada Kovalenko poprowadziła toruńskie "Katarzynki" do zwycięstwa nad Dudą Tęczą PWSZ Leszno. 21-letnia Ukrainka w całym meczu grała jak z nut, kończąc spotkanie z 28 punktami na swoim koncie. Co ważniejsze trafiała do kosza rywalek z regularnością szwajcarskiego zegarka. W starciu bieniaminków Ford Germaz Ekstraklasy lepsze podopieczne Macieja Broczka, które wygrały z leszczyniankami 67:54. Więcej o meczu przeczytasz TUTAJ