,

CCC "zjadło" Cukierki

Nie wystarczyła Cukierkom Odrze Brzeg świetna dyspozycja Kimberly Williams w dzisiejszym meczu przeciwko CCC Polkowice. Amerykanka co prawda zdobyła aż 28 punktów, ale mimo to, ze zwycięstwa cieszyły się podopieczne Andrzeja Nowakowskiego. Polkowiczanki tylko w czwartej kwarcie oddały pola swoim rywalkom, będąc w przekroju całego spotkania stroną dyktującą warunki gry. CCC wygrywa 82:73 i wciąz jest trzecią siłą Ford Germaz Ekstraklasy.

,

Faworyt nie zawiódł - tak w skrócie można opisać dzisiejszą konfrontację Cukierków Odry Brzez z CCC Polkowicami. Tak jak to było w poprzednich meczach pomiędzy tymi drużynami, również i dzisiaj, w wypełnionej po brzegi kibicami obu drużyn hali, obie drużyny stworzyły ciekawe widowisko. Do meczu w roli faworyta przystepował po raz kolejny polkowicki zespół. Początek rywalizacji był bardzo udany dla drużyny przyjezdnej, która szybko objęła prowadzenie. Zawodniczki Cukierków Odry nie zamierzały jednak łatwo sprzedać skóry, więc rywalizacja nabrała rumieńców, a wynik oscylował wokół remisu. Ton rywalizacji co prawda nadawało CCC, ale przewaga oscylująca kolo pięciu-siedmiu punktów szybko była niwelowana przez podopieczne Krzysztofa Kubiaka. Taki obraz gry utrzymywał się, aż do trzeciej kwarty. Wtedy też zmasowany atak przepuściły polkowiczanki co bardzo szybko znalazło odzwierciedlenie na tablicy świetlnej. Trafiały Coker, Szyćko (w całym meczu 5/7 zza lini 6.25 cm), Jeziorna i Jasnowska dzięki czemu przewaga CCC rosła z minuty na minutę, wynosząc na koniec kwarty czternaście punktów. W ostatniej odsłonie pojedynku brzeżankom udało się tylko odrobić część strat i to głównie w końcowych fragmentach meczu (trzypunktowy rzut Małgorzaty Babickiej i punkty Kimberly Williams). Pewne swego polkowiczanki, w tej części meczu, rozluźniły szyki w obronie, a i trener Andrzej Nowakowski postawił częściowo na rezerwowe zawodniczki. Nie przeszkodziło to jednak drużynie gości w odniesieniu pewnej wygranej, która dzisiaj była po prostu lepsza. Andrzej Nowakowski po meczu z Cukierkami Odrą Brzeg