,

11. kolejka FGE: Wisła gromi Lotos!

W szlagierowym spotkaniu 11. kolejki Ford Germaz Ekstraklasy spotkały się drużyny mistrza i wicemistrza Polski. Górą koszykarki Wisły Can-Pack Kraków, a zwycięstwo jest tym cenniejsze, że odniesione na wyjeździe i to jeszcze w tak pokaźnych rozmiarach. Czy ktoś zatrzyma rozpędzoną "Białą Gwiazdę"?

,

W meczu naszych dwóch eksportowych drużyn Lotos Gdynia musiał uznać wyższość Wisły Can-Pack Kraków. Nie pomogła gdyniankom własna hala i debiut Ruth Riley, bowiem przewaga mistrzyń Polski w dzisiejszym meczu była po prostu olbrzymia. Ekipa Elmedina Omanicia obnażyła wszystkie braki gdyńskiego Lotosu odnosząc bardzo wysokie i przekonywujące zwycięstwo 94:76. Więcej o meczu przeczytasz TUTAJ Nie wystarczyła Cukierkom Odrze Brzeg świetna dyspozycja Kimberly Williams w dzisiejszym meczu przeciwko CCC Polkowice. Amerykanka co prawda zdobyła aż 28 punktów, ale mimo to, ze zwycięstwa cieszyły się podopieczne Andrzeja Nowakowskiego. Polkowiczanki tylko w czwartej kwarcie oddały pola swoim rywalkom, będąc w przekroju całego spotkania stroną dyktującą warunki gry. CCC wygrywa 82:73 i wciąz jest trzecią siłą Ford Germaz Ekstraklasy. Więcej o meczu przeczytasz TUTAJ Nieprawdopodobna skuteczność w pierwszej połowie drużyny AZS-u PWSZ Sowood Gorzów Wlkp. rozstrzygnęła losy całej rywalizacji. Podpieczne Dariusza Maciejewskiego zdobyły wtedy aż 57 punktów tracąc jedynie 39. Co prawda dwoiła się i troiła Michelle Campbell (22 punkty i 10 zbiórek), ale w zasadzie w pojedynkę nie była w stanie zniwelować strat. Ostatecznie wygrywają gospodynie 85:71. Więcej o meczu przeczytasz TUTAJ Prawdziwym pogromem zakończyła się dzisiejsza rywalizacja ŁKS-u Siemens AGD Łódź z AZS-em Kolegium Karkonoskie Jelenia Góra. Podopieczne Mirosława Trześniewskiego całkowicie wyłączyły z gry amerykańskie trio gości (tym razem Penn, Scott i Beachem zdobyły łącznie tylko 26 "oczek"), dzięki czemu nie miały najmniejszych problemów z odniesieniem wygranej. Wynik 91:61 nie potrzebuje żadnego komentarza. Więcej o meczu przeczytasz TUTAJ Derbowy pojedynek obu wielkopolskich drużyn przyniósł nie lada emocje. Nie tylko z uwagi na fakt, że w drużynie gospodyń debiutowała w rozgrywkach Ford Germaz Ekstraklasy Nikita Bell (18 punktów, 12 zbiórek), ale także z uwagi na zaciętą rywalizację przez pełne czterdzieści minut. W końcówce więcej zimnej krwi zachowały podpieczne Krzysztofa Zajca i to one, całkowicie zasłużenie, odniosły trzecie zwycięstwo w sezonie. Lepsza Duda 70:61. Więcej o meczu przeczytasz TUTAJ Kolejny mecz i kolejna porażka zawodniczek Arcusa SMS PZKosz Łomianki. Tym razem uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego nie miały nic do powiedzenia w rywalizacji, z targaną problemami kadrowymi, Polfą Pabianice. Górą pabianiczanki, które rozstrzygnęły ten mecz na swoją stronę różnicą ponad trzydziestu punktów 74:43. Więcej o meczu przeczytasz TUTAJ