ME U18: Zwycięski początek

W pierwszym spotkaniu rozgrywanych na Teneryfie ME kobiet do lat 18 reprezentacja Polski pokonała Słowację 54:51 (18:12, 9:13, 14:14, 10:15). Spotkanie miało bardzo emocjonujący przebieg, nasza drużyna przegrywała praktycznie przez 38 minut, by w ostatnich 2 minutach zadać rywalowi decydujące ciosy.

Bohaterką spotkania była Magda Bibrzycka [na zdjęciu obok fot.: Jarosław Szymański], która w ciągu ostatnich 150 sekund spotkania zdobyła 8 punktów dając naszej drużynie pierwsze zwycięstwo na ME. - Przegrywaliśmy praktycznie przez cały mecz, w ostatniej kwarcie zdecydowałem się na grę z jedną wysoką zawodniczką i obronę na całym boisku. Na dwie i pół minuty przed końcem przegrywaliśmy różnicą siedmiu punktów. Wtedy koncertowo zagrała Magda Bibrzycka, która trafiła dwie trójki z rzędu, następnie została sfaulowana i trafiła dwa rzuty wolne wyprowadzając nasz zespół na prowadzenie. Przy takim obrocie sprawy zespół Słowacki bardzo się pogubił i nie był w stanie przeprowadzić decydującej akcji. Obok świetnej gry Magdy w moich oczach na pochwałę zasłużył jednak cały zespół, który przez 40 minut walczył na parkiecie o każdą piłkę - podsumował na gorąco spotkanie trener Roman Skrzecz. Jutro o godzinie 19.15 czasu polskiego nasza reprezentacja zmierzy się z Czechami. Sensacją pierwszego dnia ME do lat 18 jest porażka Rosji ze Szwecją 55:65. Punkty dla Polski: Kopczyk 1, Idczak 6, Durak 0, Zalesiak 10, Skobel 19, Bibrzycka 11, Bednarczyk 4, Kaczmarczyk 1, Pułtorak 2, Ćwiklińska - ng (nie grała), Jujka - ng, Hylewska - ng.